ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
ЗДРАВЈЕ И СПОРТМАШКА МОДАСЕКС И ЖЕНИБИЗНИС И ПАРИАВТОМОБИЛИСТИЛГЕЏЕТИSUPERGIRL

Руска барбика: Таа има ангелско лице, но тело како вистински ѕвер!
18.02.2015 | 15:25
Извор: Супермен
Прочитано: 12734 пати

Јулија Винс е 18-годишна Русинка која е исклучително популарна на YouTube мрежата но и во фитнес круговите поради тоа што има исклучително нежно лице, кое уште го нарекуваат и ангелско лице, но нејзините мускули се навистина импресивни.

Јулија Винс е родена во Енгелс, Русија и станува исклучително популарна на интернет мрежата откако објавила неколку фотографии од нејзиното секојдневно одење во теретана.

Таа вели дека започнала да се занимава со бодибилдинг на 15-годишна возраст и до сега за само три години има постигнато дури три светски рекорди.За оние кои сакаат реално да ја доловат големината на нејзините мускули, со само 65 килограми тежина и височина од само 165 сантиметра, таа има обем на бицепсот од 40.5 сантиметра и половина со обем од 66 сантиметра.Во едно интервју изјавила дека започнала да вежба за да стане посилна и да има повеќе самодоверба бидејќи била премногу "слабичка", но никогаш не ни сонувала дека ќе стане професионален бодибилдер.


Во првата година од вежбањето таа ја усовршила својата кондиција и не вежбала според некоја конкретна програма, туку само го зацврстувала своето тело. Но после извесно време, по препорака на тренерот од школската гимнастичка сала каде што таа редовно одела, започнала да вежба малку посериозно.

- Луѓето ме познаваат како мускулестата Барбика, а мене ми се допаѓа таа споредба. Имам крупни очи и се шминкам, но во исто време сум многу силна, вели девојката која крева тегови од 180 килограми.


Во август 2014-тата година Јулија го освоила и шампионатот во кревање тегови во Москва.

- Јас сум секогаш нашминкана, дури и кога вежбам. Мислам дека е многу важно да изгледам атрактивно во секој момент. Се грижам и косата да биде средена, ја сакам модата но малку е тешко да се најде облека за мојот конфекциски број, бидејќи отскокнува од стандардите, објаснува Јулија.

Јулија додава дека нејзините родители не се мешаат во нејзиниот животен избор, и вели дека најчесто вежба заедно нејзиниот партнер Сергеј.КОМЕНТАРИ  
НАЈНОВО ОД SUPERGIRL  
НОВ СЕКСИ КАЛЕНДАР
Ракометарките на „Вардар“, елегантни и сензуални на новиот календар на „Пелистерка“
Со денешната промоција на шестиот по ред календар, „Пелистерка“ ја почнува својата нова кампања под мотото: Во совршена форма.
23.12.2015, 14:16


ЗГОДНИ МАКЕДОНКИ
Запознајте ја Вера Хаган, штипјанката која што е достојна и за моделите на Victoria’s Secret
Вера Хаган можеби сè уште не е еден од ангелите на Викторија, но затоа пак е една од ретките македонки која што воопшто не се срами да ги покаже своите атр...
23.10.2015, 22:32


ЖЕШКИ ДЕВОЈКИ
Милионерки: Ова се најплатените порно-актерки на сите времиња
Џена Џејмисон, Лиса Ен и многу други актерки во филмови за возрасни можат да се пофалат со навистина висока заработувачка.
12.03.2015, 22:44


ПРОВОКАТИВНИ СУПЕР ДЕВОЈКИ
Тие се познати по своите спортски победи, но и по своите облини!
Во спортот секогаш се најважни добрите резултати, но кога се работи за женскиот спорт, изгледот на спортистките секогаш успева да ги добие своите пет минути вни...
13.02.2015, 21:35


АНА ЗА СУПЕРМЕН
Ана Трајковска: Долгоногата тетовчанка која ги остава мажите без здив!
Супермен од денес е побогат за уште една прекрасна девојка од Македонија, која освен со својата убавина ќе ве воодушеви и со одговорите на нашите прашања. Ана Т...
12.02.2015, 16:15

 

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
НЕСЕКОЈДНЕВНА АВАНТУРА
Прашање на денот: Колку долго може да се вози еден Mercedes без моторно масло?
САМО ОД КИНА
Кинески изум: Перење на автомобилот во перална без четки!
ВИДЕО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Кои се најмоќните телефони за 2016-та година според AnTuTu? Подгответе се за изненадување!
ФОТО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ПРОВОКАТИВНО
Пред крајот на денот: Ова е само мал дел од најдобрите Instagram гради на едно место...
НАУТИКА
Кога Lexus ќе реши да го освои светот на наутиката...
ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
 
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
ПРОВОКАТИВНО
Вероника е вистинска латино секс бомба: Пред да ги видите нејзините фотографии, длабоко вдишете!
ОЛДТАЈМЕРИ
Руиниран и заборавен Aston Martin DB4 од 430.000 евра
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Nokia 8 ги “удира” најсилните конкуренти на 26-ти февруари!