ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
ЗДРАВЈЕ И СПОРТМАШКА МОДАСЕКС И ЖЕНИБИЗНИС И ПАРИАВТОМОБИЛИСТИЛГЕЏЕТИSUPERGIRL

Само за најхрабрите: Застрашувачки видео запис од движење по јаже помеѓу две карпи
28.10.2016 | 16:35
Извор: Супермен
Прочитано: 1723 пати

Екстремниот спортист Рајан Пол Робинсон снимил како се движи по јаже помеѓу две карпи, на височина од 50 метри!

И додека под него има вода и камења, Робинсон со камера на својата глава го снима својот застрашувачки потег, однесувајќи се како да прави нешто што е сосема секојдневно и нормално. И делува прилично смирено...


Сосема очекувано, тој својот видео запис го споделил и на друштвената мрежа Instagram, наведувајќи дека се работи за Тасманија, нарекувајќи на најпрекрасна земја на целата планета.

- Се изгубив во ова моќно место, потполно ме обзема неговата сила и опивачка присутност, изјавил Робинсон.

Но, ова не е прв пат за тој да изведува екстремни авантури и истите да ги снима и споделува. Во месец септември тој одеше по јаже на височина од 30 метри над остри камења. И во таа прилика замалку што не се лизна, но сепак успеа да одржи рамнотежа.

Погледнете ја неговата неверојатна снимка од авантурата над острите карпи:Како заклучок може само да кажеме дека од авантурите на Робинсон едноставно крвта во нашите вени се смрзнува! Па, дали воопшто би помислиле да направите нешто вакво?!
I finally have proof that the earth is round! #sciencing #ilooklikeabobblehead

A photo posted by RYAN ROBINSON (@handsomerobinson) on


Guess where this is and I'll draw you a picture and snail mail it to you. Aaaaand GO! 🐌📬

A photo posted by RYAN ROBINSON (@handsomerobinson) on

КОМЕНТАРИ  
НАЈНОВО ОД ЗДРАВЈЕ И СПОРТ  
ЗДРАВЈЕ
После ова добро ќе размислите дали повторно ќе ги позајмите некому своите слушалки...
Споделувањето на слушалките со другите луѓе може да биде многу опасно. Прочитајте повеќе и зошто...
10.12.2016, 12:48


ЗДРАВЈЕ И СПОРТ
Како да изберете тренер којшто ќе оствари максимален резултат, без да го наруши вашето здравје?
Дали знаете како правилно да изберете тренер којшто ќе ве води низ комплетната трансформација, односно ќе ви обезбеди совети во врска со вежбањето и исхраната?
02.11.2016, 17:20


ЗДРАВЈЕ И СПОРТ
3 пијалаци коишто не би требало да ги пиете после тренингот
Газираните пијалаци ја поттикнуваат дехидрираноста на организмот поради што дефинитивно не се препорачуваат после вежбањето кога сте изгубиле доста вода од тело...
13.10.2016, 14:05


МАШКО ЗДРАВЈЕ
Како засекогаш да се ослободите од подбрадокот, на сосема природен начин?
Подбрадокот не е карактеристичен само за гојазните луѓе, туку може да го имате и вие. Тоа е вишок кожа и ткиво под брадата, којшто многу тешко се отстранува.
10.10.2016, 19:18


ЗДРАВЈЕ
Погадно отколку што мислите: Еве што се случува доколку не се истуширате два дена
Прескокнување на туширањето е нешто што го правиме само во екстремни ситуации. Сепак, малку нечистотија нема да предизвика голема штета - о колку само грешиме.
07.10.2016, 15:04

 

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
НЕСЕКОЈДНЕВНА АВАНТУРА
Прашање на денот: Колку долго може да се вози еден Mercedes без моторно масло?
САМО ОД КИНА
Кинески изум: Перење на автомобилот во перална без четки!
ВИДЕО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Кои се најмоќните телефони за 2016-та година според AnTuTu? Подгответе се за изненадување!
ФОТО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ПРОВОКАТИВНО
Пред крајот на денот: Ова е само мал дел од најдобрите Instagram гради на едно место...
НАУТИКА
Кога Lexus ќе реши да го освои светот на наутиката...
ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
 
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
ПРОВОКАТИВНО
Вероника е вистинска латино секс бомба: Пред да ги видите нејзините фотографии, длабоко вдишете!
ОЛДТАЈМЕРИ
Руиниран и заборавен Aston Martin DB4 од 430.000 евра
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Nokia 8 ги “удира” најсилните конкуренти на 26-ти февруари!