ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
ЗДРАВЈЕ И СПОРТМАШКА МОДАСЕКС И ЖЕНИБИЗНИС И ПАРИАВТОМОБИЛИСТИЛГЕЏЕТИSUPERGIRL

Само за најхрабрите: Застрашувачки видео запис од движење по јаже помеѓу две карпи
28.10.2016 | 16:35
Извор: Супермен
Прочитано: 1776 пати

Екстремниот спортист Рајан Пол Робинсон снимил како се движи по јаже помеѓу две карпи, на височина од 50 метри!

И додека под него има вода и камења, Робинсон со камера на својата глава го снима својот застрашувачки потег, однесувајќи се како да прави нешто што е сосема секојдневно и нормално. И делува прилично смирено...


Сосема очекувано, тој својот видео запис го споделил и на друштвената мрежа Instagram, наведувајќи дека се работи за Тасманија, нарекувајќи на најпрекрасна земја на целата планета.

- Се изгубив во ова моќно место, потполно ме обзема неговата сила и опивачка присутност, изјавил Робинсон.

Но, ова не е прв пат за тој да изведува екстремни авантури и истите да ги снима и споделува. Во месец септември тој одеше по јаже на височина од 30 метри над остри камења. И во таа прилика замалку што не се лизна, но сепак успеа да одржи рамнотежа.

Погледнете ја неговата неверојатна снимка од авантурата над острите карпи:Како заклучок може само да кажеме дека од авантурите на Робинсон едноставно крвта во нашите вени се смрзнува! Па, дали воопшто би помислиле да направите нешто вакво?!
I finally have proof that the earth is round! #sciencing #ilooklikeabobblehead

A photo posted by RYAN ROBINSON (@handsomerobinson) on


Guess where this is and I'll draw you a picture and snail mail it to you. Aaaaand GO! 🐌📬

A photo posted by RYAN ROBINSON (@handsomerobinson) on

КОМЕНТАРИ  
НАЈНОВО ОД ЗДРАВЈЕ И СПОРТ  
ФИТНЕС
Непишани правила кои треба да ги почитувате во теретана!
Теретаната служи за вежбање, за слабеење и за доведување на телото до совршен изглед.
22.02.2017, 11:18


ФИТНЕС ТРЕНДОВИ
Светски фитнес тренд – пивска јога!
Здравиот начин на живот е нешто што се пропагира на сите страни, а тоа подразбира здрава исхрана и редовна физичка активност.
20.02.2017, 17:14


ЗАНИМЛИВОСТИ
Зошто хируршката облека е во зелена боја?
Во суштина, докторите носат бели мантили бидејќи белата боја е симбол на чистота. Истото се однесувало за целиот медицински персонал сè до раните 20-ти год...
16.02.2017, 18:09


МАШКА ЌЕЛАВОСТ
Едноставен тест кој открива дали сте склони кон ќелавост
Доколку сте загрижени околу тоа дека во некој момент од животот ќе останете без коса, овој тест би можел да ги потврди или отстрани Вашите сомнежи.
16.02.2017, 16:54


Без изговори! – Идеален тренинг за деновите кога не можете да посетите теретана
Секој тренинг кој сум го осмислил, во себе носи порака која секој вежбач може да ја вклопи во својот секојдневна рутина. Пораката на овој тренинг е – без...
14.02.2017, 13:41

 

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Зошто не е добро да возите со помалку од половина полн резервоар?
Една од работите кои при возењето би требало да ја избегнувате е возењето со мала количина на гориво...
ВСЕЛЕНА
Ова се причините зошто сè уште не сме пронашле вонземјани
ДИГИТАЛНА ЕРА
Морничавата вистина за паметните телевизори за која никој не зборува
СЕКС НАМИРНИЦИ
Со природен афродизијак до подобар секс
ТРЕНДОВИ
Хипстерите се минато: Новата Hypebeast култура го презема светот?
ВИДЕО 24чaса | 7дена | 30дена

Што пие “The Mountain” за да биде огромен?
Тој е еден од најсилните луѓе на планетата, кој своите шејкови ги сфаќа многу сериозно.
РЕТРО
Porsche ги претстави своите 5 најретки спортски модели!
YOUTUBE
Disney ја прекина соработката со PewDiePie поради антисемитски испад
ФОТО 24чaса | 7дена | 30дена

Lenovo Yoga Book – исклучителен таблет за креативци во движење
Еден од уредите, коj минатата година привлече најмногу внимание на саемот IFA е хибридниот Lenovo Yo...
ИЗГЛЕД
Каква брада одговара на Вашиот облик на лице?
ПРОВОКАТИВНО
Згодната Соња Санта Круз често позира полугола. Или сосема гола...
ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
 
ЕНТЕРИЕР
Новото седиште на Apple: Професионалност или болен перфекционизам?
МУСКУЛНА ГРАДБА
Консумирајте ја оваа намирница за совршени стомачни мускули!
АВТО-СОВЕТИ
Зошто не е добро да возите со помалку од половина полн резервоар?
НАПРЕДНА ТЕХНОЛОГИЈА
Не губете време – дозволете робот да Ви го паркира автомобилот!