ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
ЗДРАВЈЕ И СПОРТМАШКА МОДАСЕКС И ЖЕНИБИЗНИС И ПАРИАВТОМОБИЛИСТИЛГЕЏЕТИSUPERGIRL

Запознајте го совршениот партнер за пат околу светот...
23.12.2016 | 17:21
Извор: Супермен
Прочитано: 3156 пати

Модерниот свет е брз, поврзан и понекогаш, ултра ефикасен...

Сепак, технолошките чуда на некој начин ни го одземаат вниманието, такашто често дозволуваме да ги пропуштиме важните и драгоцени моменти. Луѓето патуваат се повеќе и повеќе, само затоа што тоа и го можат, но гламурот и привлечноста на самите патувања се сосема намалени, па во некои моменти дури и исчезнуваат во потполност, токму поради лежерниот пристап кон оваа активност.

Дали се сеќавате кога последен пат сте се облекле и дотерале за некоја прилика? Луѓето од златното доба за патувањата знаеле да се облечат само за искуството наречено – патување – но денес ретко имаме прилика да видиме човек во костум со вратоврска или жена во елегантен фустан – во авион, или било кое друго превозно сретство.


Но, ако сте човек којшто сака да го негува својот стил и секогаш да остави впечаток, часовникот секогаш мора да биде дел од “модниот” ансамбл, како модерен и елегантен аксесоар, којшто совршено ќе ги потенцира вибрациите на вашиот изглед којшто сакате да му го испратите на остатокот од светот. Секако дека може да погледнете и во вашиот телефон за да видите колку е часот, но тоа апсолутно не е оригинално, ниту ќе го претстави вашиот стил.


Glashütte Original Senator Cosmopolite е модел којшто претставува моќна изјава и им помага на луѓето околу вас да ве видат и сфатат на еден поинаков начин. Со куќиште со пречник од 44 милиметри, од црвено или бело злато, овој префинет часовник изгледа смело, додека во исто време е класичен и елегантен.

Функционален и естетски привлечен, овој едноставен автоматски часовник со три сказалки ќе ви ги даде сите неопходни информации на еден фантастичен начин. И каков и да е вашиот стил, овој аксесоар дефинитивно ќе се вклопи и ќе го подобри вашиот изглед, а да не споменуваме дека тој може да биде и ваш совршен партнер за пат околу светот.КОМЕНТАРИ  
НАЈНОВО ОД МАШКА МОДА  
УНИКАТНИ ЧАСОВНИЦИ
Urwerk UR-T8 – Совршен часовник за оние коишто сакаат да бидат уникатни
Ако можеби не сте знаеле, овој авангарден часовничарски бренд го претставил својот прв часовник уште пред 20 години, и тоа на саемот Baselworld.
20.01.2017, 15:13


МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
Колку и да мислите дека сте во тренд, вашата понежна половина секогаш би можела да најде замерка на сметка на вашиот вкус, модата и генерално, стилот.
18.01.2017, 20:01


УНИКАТНИ ЧАСОВНИЦИ
Дали е Luminox Carbon Seal 3800 најлесниот часовник на светот?
Кварцниот часовник којшто е наменет пред сè за нуркачите, Luminox Carbon Seal 3800, би можел лесно да ја понесе титулата – рачен часовник со најмала тежина...
18.01.2017, 18:11


ЛУКСУЗНИ ЧАСОВНИЦИ
Наш нов фаворит – Christophe Claret Maestro
Најновиот Christophe Claret Maestro повторно ни докажа зошто овој швајцарски бренд се наоѓа во групата на најиновативните брендови на светот.
16.01.2017, 19:37


ЛУКСУЗНИ ЧАСОВНИЦИ
Нов Jaeger-LeCoultre модел за Саемот SIHH 2017
За Саемот SIHH 2017, луксузниот бренд Jaeger-LeCoultre ни подготви новитети од својата Geophysic® колекција, односно Geographic Tourbillon UTC…
12.01.2017, 17:36

 

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
НЕСЕКОЈДНЕВНА АВАНТУРА
Прашање на денот: Колку долго може да се вози еден Mercedes без моторно масло?
САМО ОД КИНА
Кинески изум: Перење на автомобилот во перална без четки!
ВИДЕО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Кои се најмоќните телефони за 2016-та година според AnTuTu? Подгответе се за изненадување!
ФОТО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ПРОВОКАТИВНО
Пред крајот на денот: Ова е само мал дел од најдобрите Instagram гради на едно место...
НАУТИКА
Кога Lexus ќе реши да го освои светот на наутиката...
ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
 
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
ПРОВОКАТИВНО
Вероника е вистинска латино секс бомба: Пред да ги видите нејзините фотографии, длабоко вдишете!
ОЛДТАЈМЕРИ
Руиниран и заборавен Aston Martin DB4 од 430.000 евра
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Nokia 8 ги “удира” најсилните конкуренти на 26-ти февруари!