ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
ЗДРАВЈЕ И СПОРТМАШКА МОДАСЕКС И ЖЕНИБИЗНИС И ПАРИАВТОМОБИЛИСТИЛГЕЏЕТИSUPERGIRL

Комплетно изработен од црна мат керамика: Нова верзија на TAG Heuer Carrera - Heuer 01
28.12.2016 | 12:42
Извор: Супермен
Прочитано: 2957 пати

Tag Heuer за сите љубители на моделот Carrera Heuer 01 овојпат пласираше машки хронограф којшто е комплетно изработен од црна мат керамика, вклучувајќи го и ремчето на часовникот.

Часовникот е за прв пат прикажан пред две години, на саемот Baselworld, после што Carrera Heuer 01 прерасна во заштитен знак на Chrono моделите на Tag Heuer брендот. Потоа, во 2015-та година беше произведена цела колекција со нов дизајн и нови многубројни комбинации од материјали и бои. А сега, за претстојната 2017-та година, “освежениот” хронограф којшто е инаку и најпродаван модел на култниот бренд, е комплетно изработен од црна мат керамика.


Овој материјал обезбедува неверојатна отпорност на гребаници и оштетувања. Од друга страна пак, со финишот од микро зрнца дава беспрекорен мистичен впечаток. А технички, како би гарантирале совршена водоотпорност до 100 метри длабочина, челикот е секогаш застапен во функционалните делови на часовникот, особено кога се работи за заптивките – овозможувајќи им да ги исполнат сите свои функции.

Часовникот е овојпат поелегантен од било кога претходно. Има современ изглед, а керамичкото ремче и мат финишот прават да чувствувате огромно задоволство додека го носите. Керамиката всушност се покажала како совршен материјал во индустријата за часовници. Се работи за неверојатно цврст материјал, нежен на допир и високо отпорен на гребаници.


Часовникот ја зачувава својата оригинална боја, иста каква што ја има и во првиот ден од употребата, а и со текот на времето не оксидира. Тој е и хипоалергенски, што е многу важно ако го носите од 10 до 12 часа дневно, а е и полесен од челикот.

И после петгодишните унапредувања и оптимизации на моделот Heuer 01, овојпат е достигнато едно исклучително високо ниво на квалитет, додека трошоците за производство се внимателно контролирани, што прави овој хронограф од 45 милиметри да биде единствен произведен од вакви материјали со цена од 5.000-7.000 швајцарски франци, во зависност од верзијата.

КОМЕНТАРИ  
НАЈНОВО ОД МАШКА МОДА  
УНИКАТНИ ЧАСОВНИЦИ
Urwerk UR-T8 – Совршен часовник за оние коишто сакаат да бидат уникатни
Ако можеби не сте знаеле, овој авангарден часовничарски бренд го претставил својот прв часовник уште пред 20 години, и тоа на саемот Baselworld.
20.01.2017, 15:13


МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
Колку и да мислите дека сте во тренд, вашата понежна половина секогаш би можела да најде замерка на сметка на вашиот вкус, модата и генерално, стилот.
18.01.2017, 20:01


УНИКАТНИ ЧАСОВНИЦИ
Дали е Luminox Carbon Seal 3800 најлесниот часовник на светот?
Кварцниот часовник којшто е наменет пред сè за нуркачите, Luminox Carbon Seal 3800, би можел лесно да ја понесе титулата – рачен часовник со најмала тежина...
18.01.2017, 18:11


ЛУКСУЗНИ ЧАСОВНИЦИ
Наш нов фаворит – Christophe Claret Maestro
Најновиот Christophe Claret Maestro повторно ни докажа зошто овој швајцарски бренд се наоѓа во групата на најиновативните брендови на светот.
16.01.2017, 19:37


ЛУКСУЗНИ ЧАСОВНИЦИ
Нов Jaeger-LeCoultre модел за Саемот SIHH 2017
За Саемот SIHH 2017, луксузниот бренд Jaeger-LeCoultre ни подготви новитети од својата Geophysic® колекција, односно Geographic Tourbillon UTC…
12.01.2017, 17:36

 

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
НЕСЕКОЈДНЕВНА АВАНТУРА
Прашање на денот: Колку долго може да се вози еден Mercedes без моторно масло?
САМО ОД КИНА
Кинески изум: Перење на автомобилот во перална без четки!
ВИДЕО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Кои се најмоќните телефони за 2016-та година според AnTuTu? Подгответе се за изненадување!
ФОТО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ПРОВОКАТИВНО
Пред крајот на денот: Ова е само мал дел од најдобрите Instagram гради на едно место...
НАУТИКА
Кога Lexus ќе реши да го освои светот на наутиката...
ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
 
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
ПРОВОКАТИВНО
Вероника е вистинска латино секс бомба: Пред да ги видите нејзините фотографии, длабоко вдишете!
ОЛДТАЈМЕРИ
Руиниран и заборавен Aston Martin DB4 од 430.000 евра
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Nokia 8 ги “удира” најсилните конкуренти на 26-ти февруари!