ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
ЗДРАВЈЕ И СПОРТМАШКА МОДАСЕКС И ЖЕНИБИЗНИС И ПАРИАВТОМОБИЛИСТИЛГЕЏЕТИSUPERGIRL

Огнено црвена Ipanema јахта - создадена само за вистинско уживање
29.12.2016 | 21:02
Извор: Супермен
Прочитано: 2957 пати

Огнено црвената Ipanema е најновата суперјахта којашто доаѓа од прочуеното италијанско бродоградилиште Mondomarine…

Нијансата на нејзиниот екстериер е огнено црвена, а нејзиниот дизајн е дело на миланското студио Hot Lab, чијшто тим успеал да ја претвори во нешто што ги поседува буквално сите погодности како, на пример, еден луксузен хотел, како во ентериерот, така и во екстериерот.


Динамичниот и спортски екстериер на овој брод нè потсетува на автомобилската историја на овој бренд, додека бојата на трупот го претставува младешкиот дух на нејзиниот сопственик.

Со великодушно дизајниран екстериер, којшто е погоден, како за забава, така и за релаксација, јахтата Ipanema има палуба посветена на сончањето, опуштањето и уживањето на отворено, со импресивна џакузи када којашто гледа кон предниот дел на палубата, а којашто едноставно не може, а да не ја споменеме.Ентериерот на јахтата Ipanema претставува мешавина од вонвременски елементи и модерни материјали коишто создаваат волшебна ретро атмосфера. Француските и англиските инспирирани акценти во стилот не потсетуваат на изобилство и богатство, благодарение на висококвалитетниот мермер, ексклузивните ткаенини и луксузните парчиња мебел.

Живописниот и удобен главен салон има улога на прекрасен простор за дружење, додека сопствениците може да уживаат во неверојатниот мастер апартман кога ќе се уморат од крстарењето. Во овој апартман се наоѓаат прилично елегантни материјали, цветни мотиви и шарени допири на декорот, коишто ќе го разубават сечиј ден.


Гостите мора да се задоволат со две импресивни ВИП кабини и две twin кабини, пришто секој апартман има своја уникатна боја.КОМЕНТАРИ  
НАЈНОВО ОД СТИЛ  
НАУТИКА
Cloudbreak – Совршена јахта за пат околу светот, и во лето, и во зима!
SuperYachtsMonaco во својата флота сега ја има најексклузивната понуда – Cloudbreak Еxplorer луксузната јахта.
20.01.2017, 12:16


ДИЗАЈН И УРЕДУВАЊЕ
Тој го преуредил својот минијатурен стан од 14 квадрати во место на коешто и вие ќе посакате да живеете
Ова е веројатно најмалиот, но истовремено и најфункционалниот животен простор во којшто секој сантиметар има своја цел.
17.01.2017, 19:51


НАУТИКА
Кога Lexus ќе реши да го освои светот на наутиката...
Брендот Lexus овојпат реши да заплови во неистражените води токму со својата нова Sport јахта.
17.01.2017, 17:29


БИЗАРНО
Бизарна скулптура од 350 долари: Може ли да погодите за што точно станува збор?
Се чини како да не постои крај за бизарностите. Па, ако ужасните скици и патетични скулптури на овој свет сепак не ви беа доволни, еве уште едно исто толку биза...
13.01.2017, 17:22


САМО ВО РУСИЈА
Додека ние се жалиме, лудите Руси им пркосат на екстремните минуси. Кога ќе видите како лудуваат, веднаш ќе излезете на улица!
На Московјаните се чини дека снегот и студот воопшто не им пречат...
12.01.2017, 19:38

 

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
НЕСЕКОЈДНЕВНА АВАНТУРА
Прашање на денот: Колку долго може да се вози еден Mercedes без моторно масло?
САМО ОД КИНА
Кинески изум: Перење на автомобилот во перална без четки!
ВИДЕО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Кои се најмоќните телефони за 2016-та година според AnTuTu? Подгответе се за изненадување!
ФОТО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ПРОВОКАТИВНО
Пред крајот на денот: Ова е само мал дел од најдобрите Instagram гради на едно место...
НАУТИКА
Кога Lexus ќе реши да го освои светот на наутиката...
ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
 
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
ПРОВОКАТИВНО
Вероника е вистинска латино секс бомба: Пред да ги видите нејзините фотографии, длабоко вдишете!
ОЛДТАЈМЕРИ
Руиниран и заборавен Aston Martin DB4 од 430.000 евра
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Nokia 8 ги “удира” најсилните конкуренти на 26-ти февруари!