ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
ЗДРАВЈЕ И СПОРТМАШКА МОДАСЕКС И ЖЕНИБИЗНИС И ПАРИАВТОМОБИЛИСТИЛГЕЏЕТИSUPERGIRL

Затворот му донесе огромна слава и богатство: Вака живее денес “најубавиот криминалец”!
03.01.2017 | 16:05
Извор: Супермен
Прочитано: 20438 пати

Тој заврши во затвор во 2014-та година, поради поседување на оружје без дозвола, а на слобода е пуштен во месец март минатата година, после што животот му се промени буквално “од корен”. И тоа на многу подобро…

Џереми Микс е еден од ретките на коишто затворот успеа да им донесе единствено само промени кон подобро во животот.

Merry Christmas! #christmas2016 #meeksfamily #blessed #godisgood

A photo posted by JEREMY MEEKS (@jmeeksofficial) on


Откако полицијата ја објави неговата затворска фотографија, жените ширум светот како да полудеа по него, па гордиот сопственик на титулата – најсексапилен затвореник на светот – доби и многу отворени врати за многу нови можности.

Сега Џереми може да се пофали со успешна кариера на модел, при што тој, буквално преку ноќ, од криминалец – стана милионер!

Proud to be a part of the @muzikconnect family. Thank you for this opportunity @jasonahardi

A photo posted by JEREMY MEEKS (@jmeeksofficial) on


Денес, 32-годишниот Џереми е татко на два сина, живее во огромна вила и вози автомобил Maserati вреден повеќе од 130.000 евра...

Good to be home

A photo posted by JEREMY MEEKS (@jmeeksofficial) on


Неговиот Instagram профил е исто така многу популарен – тука тој има повеќе од 600 илјади следбеници, а тој секојдневно гордо објавува нови фотографии од своето речиси совршено тело, преполно со тетоважи, за коешто слободно може да кажеме дека му обезбедило сè што тој поседува денес...

#maseratimeeks

A photo posted by JEREMY MEEKS (@jmeeksofficial) on


Ова е секако една од поневеројатните приказни за изминатата година, којашто за Џереми претставувала вистинска година на пресврти.

КОМЕНТАРИ  
НАЈНОВО ОД БИЗНИС И ПАРИ  
БОГАТИ И СЛАВНИ
Семеен мир покрај море: “Ѕирнете” во луксузната вила на Рафаел Надал
Познатите тенисери секоја година вредно работат, па и не треба да нè чудат нивните луксузни вили коишто се секогаш сместени на егзотични дестинации.
13.01.2017, 22:01


НЕВООБИЧАЕНИ ПРОЕКТИ
Кинескиот суперавтобус – најголема измама во 2016-та година?
Поминаа неколку месеци откако во Кина беше претставен прототип од џиновскиот автобус на кат којшто се движи по шини. Меѓутоа, на патот кон реализацијата на овој...
03.01.2017, 11:47


БИДЕТЕ УСПЕШНИ
Ова мора да го прочита секој: Ајнштајн на својот син му ја открил тајната како најлесно да научи сè што ќе посака
Ова е веројатно и најдобриот совет којшто би требало да го примените – а доаѓа директно од Алберт Ајнштајн.
21.12.2016, 16:55


СТОРИИ
Тој е милионер, но не поседува ништо вредно: Знаел како да заработи, но не и како да живее...
Оваа сосема необична приказна ќе ве потсети да го цените она што го поседувате.
20.12.2016, 15:38


БИЗНИС И ПАРИ
Украл 5.700 iPhone телефони и заработил 2.2 милиони долари: Што мислите, како успеал?
Компанијата Foxconn оваа недела се најде во центарот на вниманието на јавноста, откако беше објавено дека еден од нивните менаџери, заедно со уште неколку врабо...
07.12.2016, 20:56

 

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
НЕСЕКОЈДНЕВНА АВАНТУРА
Прашање на денот: Колку долго може да се вози еден Mercedes без моторно масло?
САМО ОД КИНА
Кинески изум: Перење на автомобилот во перална без четки!
ВИДЕО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Кои се најмоќните телефони за 2016-та година според AnTuTu? Подгответе се за изненадување!
ФОТО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ПРОВОКАТИВНО
Пред крајот на денот: Ова е само мал дел од најдобрите Instagram гради на едно место...
НАУТИКА
Кога Lexus ќе реши да го освои светот на наутиката...
ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
 
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
ПРОВОКАТИВНО
Вероника е вистинска латино секс бомба: Пред да ги видите нејзините фотографии, длабоко вдишете!
ОЛДТАЈМЕРИ
Руиниран и заборавен Aston Martin DB4 од 430.000 евра
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Nokia 8 ги “удира” најсилните конкуренти на 26-ти февруари!