ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
ЗДРАВЈЕ И СПОРТМАШКА МОДАСЕКС И ЖЕНИБИЗНИС И ПАРИАВТОМОБИЛИСТИЛГЕЏЕТИSUPERGIRL

Руиниран и заборавен Aston Martin DB4 од 430.000 евра
04.01.2017 | 11:15
Извор: Супермен
Прочитано: 13637 пати

Винтиџ автомобилите можеби не се најдобра опција за возење, но нивниот драгоцен изглед им дава многу, многу висока цена...

А ако според некоја случајност се откриени како “изгубено богатство”, нивната неверојатна вредност ќе се искачи “до небо”.

Со слично следство на случувањата, половина век стар Aston Martin DB4 е неодамна спасен од една мочуреста шума, за сега да биде достапен за купување по цена од импресивни 430.000 евра, како што оценуваат стручњаците.


Овој модел е познат како еден од најмоќните и најпосакуваните автомобили на сите времиња. Деталите за неговата несреќна изолација се непознати, но како што дознаваме, тој стоел на отворено уште од раните 70-ти години, на имотот на својот сопственик во Масачусетс. Секако, временските услови како и долгиот престој на отворено оставиле свои траги кај овој автомобил, којшто и после се успеал да остане “во едно парче”.

Поради климатските услови коишто владеат во Северна Америка, поголемиот дел од ова возило сепак ќе треба да биде најпрво реставриран, пред да се случи конечната продажба.Инаку, овој автомобил е дел од ограничена серија од 1.200 единици, коишто се произведени во Обединетото Кралство, за подоцна да бидат транспортирани во САД.

После долгата и скапоцена реставрација, овој модел ќе биде продаден на 18-ти јануари, на аукција којашто ќе се одржи во Аризона.

КОМЕНТАРИ  
НАЈНОВО ОД АВТОМОБИЛИ  
АВТО-СОВЕТИ
Зошто не е добро да возите со помалку од половина полн резервоар?
Една од работите кои при возењето би требало да ја избегнувате е возењето со мала количина на гориво во резервоарот. Тоа значи дека резервоарот никогаш не би тр...
23.02.2017, 10:35


АВТОМОБИЛ НА ИДНИНАТА
Пристигна првиот летечки автомобил – неговата сума изнесува 400 илјади долари!
Холандската компанија PAL-V, уште во 2012 година претстави прототип на летечки автомобил, а пет години подоцна ја нудат на своите купувачи првата и официјална в...
21.02.2017, 12:51


НОВИТЕТИ
Распродаден и пред премиерата: Pagani Huayra Roadster
Еден од најекслузивните суперспортски автомобили на денешницата доби своја верзија со отворен покрив.
20.02.2017, 15:44


ХЕРОЈСКИ ПОДВИГ
Со помош на Tesla запрел автомобил чиј возач доживеал инфаркт!
Возач на Tesla S од Германија успеал да ја намали брзината, а потоа и безбедно да запре Volkswagen Passat кој неконтролирано се движел по автопатот.
16.02.2017, 14:56


РЕТРО
Porsche ги претстави своите 5 најретки спортски модели!
Автомобилската компанија Porsche ги отвори своите архиви и одбра пет најретки спорстки модели од својата богата историја.
14.02.2017, 10:37

 

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Зошто не е добро да возите со помалку од половина полн резервоар?
Една од работите кои при возењето би требало да ја избегнувате е возењето со мала количина на гориво...
ВСЕЛЕНА
Ова се причините зошто сè уште не сме пронашле вонземјани
ДИГИТАЛНА ЕРА
Морничавата вистина за паметните телевизори за која никој не зборува
СЕКС НАМИРНИЦИ
Со природен афродизијак до подобар секс
ТРЕНДОВИ
Хипстерите се минато: Новата Hypebeast култура го презема светот?
ВИДЕО 24чaса | 7дена | 30дена

Што пие “The Mountain” за да биде огромен?
Тој е еден од најсилните луѓе на планетата, кој своите шејкови ги сфаќа многу сериозно.
РЕТРО
Porsche ги претстави своите 5 најретки спортски модели!
YOUTUBE
Disney ја прекина соработката со PewDiePie поради антисемитски испад
ФОТО 24чaса | 7дена | 30дена

Lenovo Yoga Book – исклучителен таблет за креативци во движење
Еден од уредите, коj минатата година привлече најмногу внимание на саемот IFA е хибридниот Lenovo Yo...
ИЗГЛЕД
Каква брада одговара на Вашиот облик на лице?
ПРОВОКАТИВНО
Згодната Соња Санта Круз често позира полугола. Или сосема гола...
ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
 
ЕНТЕРИЕР
Новото седиште на Apple: Професионалност или болен перфекционизам?
МУСКУЛНА ГРАДБА
Консумирајте ја оваа намирница за совршени стомачни мускули!
АВТО-СОВЕТИ
Зошто не е добро да возите со помалку од половина полн резервоар?
НАПРЕДНА ТЕХНОЛОГИЈА
Не губете време – дозволете робот да Ви го паркира автомобилот!