ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
ЗДРАВЈЕ И СПОРТМАШКА МОДАСЕКС И ЖЕНИБИЗНИС И ПАРИАВТОМОБИЛИСТИЛГЕЏЕТИSUPERGIRL

Борба во прегратките на смртта: Во пресметката помеѓу алигатор и питон од 15 метри можел да преживее само еден!
04.01.2017 | 19:38
Извор: Супермен
Прочитано: 7380 пати

Се работи за застрашувачка борба помеѓу еден предатор и неговиот плен – глетка којашто долго време нема да ви излезе од главата.

Додека возел велосипед, еден новинар од Флорида здогледал ретка глетка – борба помеѓу 15 метри долг бурмански питон и алигатор.

Новинарот Капози вели дека вниманието му го привлекло невообичаеното прскање во водата, додека тој возел велосипед низ Националниот парк Јужна Флорида, пренесува Palm Beach Post. Се работело за една застрашувачка борба, борба за паметење.

- Питонот со целата своја должина се обвитка околу алигаторот, додека и двајцата беа под вода и водеа огромна борба за своите животи, изјавил тој.

На крајот, питонот победил, што според мислењето на стручњаците и не е секогаш случај. Така на пример, во 2013-та година било забележано за еден крокодил да успее да усмрти питон, но во 2006-та година било забележано како еден бурмански питон успеал да убие алигатор. Правила во овој случај нема...

Погледнете:

КОМЕНТАРИ  
НАЈНОВО ОД СТИЛ  
НАУТИКА
Cloudbreak – Совршена јахта за пат околу светот, и во лето, и во зима!
SuperYachtsMonaco во својата флота сега ја има најексклузивната понуда – Cloudbreak Еxplorer луксузната јахта.
20.01.2017, 12:16


ДИЗАЈН И УРЕДУВАЊЕ
Тој го преуредил својот минијатурен стан од 14 квадрати во место на коешто и вие ќе посакате да живеете
Ова е веројатно најмалиот, но истовремено и најфункционалниот животен простор во којшто секој сантиметар има своја цел.
17.01.2017, 19:51


НАУТИКА
Кога Lexus ќе реши да го освои светот на наутиката...
Брендот Lexus овојпат реши да заплови во неистражените води токму со својата нова Sport јахта.
17.01.2017, 17:29


БИЗАРНО
Бизарна скулптура од 350 долари: Може ли да погодите за што точно станува збор?
Се чини како да не постои крај за бизарностите. Па, ако ужасните скици и патетични скулптури на овој свет сепак не ви беа доволни, еве уште едно исто толку биза...
13.01.2017, 17:22


САМО ВО РУСИЈА
Додека ние се жалиме, лудите Руси им пркосат на екстремните минуси. Кога ќе видите како лудуваат, веднаш ќе излезете на улица!
На Московјаните се чини дека снегот и студот воопшто не им пречат...
12.01.2017, 19:38

 

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
НЕСЕКОЈДНЕВНА АВАНТУРА
Прашање на денот: Колку долго може да се вози еден Mercedes без моторно масло?
САМО ОД КИНА
Кинески изум: Перење на автомобилот во перална без четки!
ВИДЕО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Кои се најмоќните телефони за 2016-та година според AnTuTu? Подгответе се за изненадување!
ФОТО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ПРОВОКАТИВНО
Пред крајот на денот: Ова е само мал дел од најдобрите Instagram гради на едно место...
НАУТИКА
Кога Lexus ќе реши да го освои светот на наутиката...
ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
 
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
ПРОВОКАТИВНО
Вероника е вистинска латино секс бомба: Пред да ги видите нејзините фотографии, длабоко вдишете!
ОЛДТАЈМЕРИ
Руиниран и заборавен Aston Martin DB4 од 430.000 евра
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Nokia 8 ги “удира” најсилните конкуренти на 26-ти февруари!