ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
ЗДРАВЈЕ И СПОРТМАШКА МОДАСЕКС И ЖЕНИБИЗНИС И ПАРИАВТОМОБИЛИСТИЛГЕЏЕТИSUPERGIRL

Совршениот број на партнерки е...?
05.01.2017 | 18:14
Извор: Супермен
Прочитано: 2678 пати

Сите ние имаме одреден број на сексуални партнери, но секако знаеме и дека не е сеедно колкав е тој број.

А прашањето за совршениот број на сексуални партнери се чини дека ги заинтригирало и научниците, коишто испитувале што мислат жените за овој број кај мажите. Истражувањата покажале дека поголемиот дел од жените преферираат мажи со помал број на сексуални партнерки, опишувајќи ги таквите мажи како потенцијално поверни партнери кога се работи за сериозни врски.

Но, кој е совршениот број според ова истражување? Одговорот е три!

Секако, треба да се напомене и дека ова е резултат од испитувањето на женската половина од популацијата, а прашањето коешто било поставувано е – кој е совршениот број на сексуални партнери којшто би сакале да го има вашиот партнер пред почетокот на врската.


Во реалноста, резултатот е малку поинаков, бидејќи мажите во текот на својот живот во просек имаат околу девет партнерки, додека жените имаат во просек околу пет партнери. Студиите исто така покажале дека сексуалните мотиви се разликуваат помеѓу половите, такашто за мажите, во однос на жените, бројот на претходните сексуални партнери не е толку многу важен.

А кој е вашиот совршен број?

КОМЕНТАРИ  
НАЈНОВО ОД СЕКС И ЖЕНИ  
ВРСКИ
Каков тип на девојки не се вредни за Вашето внимание?
Денес, сите совети се базираат на “забавувајте се со девојка која патува, која знае да готви, која чита книги” итн. Тоа е во ред, но во суштина треба да се заба...
25.02.2017, 14:48


СЕКС НАМИРНИЦИ
Со природен афродизијак до подобар секс
Вашата кујна е идеално место за креирање на “љубовното мени” со кое ќе ја разгорите страста во креветот.
23.02.2017, 12:04


ФЛЕРТУВАЊЕ
Грешки кои ги правите во обид да го фасцинирате понежниот пол
Секој може да направи будала од себе од незнаење, погрешни убедувања или едноставно поради трема. Но, кога ќе дознаете зошто Вашите грешки се срамни, можеби тој...
22.02.2017, 12:39


СОВЕТИ
Жени кои треба да ги одбегнувате во животот
Да не речете дека не сте биле предупредени!
14.02.2017, 15:13


ФЛЕРТУВАЊЕ
Комплименти на кои жените “паѓаат”
Американките и Французинките сакаат комплименти за облеката, додека Британките сакаат да слушаат комплименти за својата фигура, покажуваат резултатите од истраж...
08.02.2017, 13:49

 

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Зошто не е добро да возите со помалку од половина полн резервоар?
Една од работите кои при возењето би требало да ја избегнувате е возењето со мала количина на гориво...
ВСЕЛЕНА
Ова се причините зошто сè уште не сме пронашле вонземјани
ДИГИТАЛНА ЕРА
Морничавата вистина за паметните телевизори за која никој не зборува
СЕКС НАМИРНИЦИ
Со природен афродизијак до подобар секс
ТРЕНДОВИ
Хипстерите се минато: Новата Hypebeast култура го презема светот?
ВИДЕО 24чaса | 7дена | 30дена

Што пие “The Mountain” за да биде огромен?
Тој е еден од најсилните луѓе на планетата, кој своите шејкови ги сфаќа многу сериозно.
РЕТРО
Porsche ги претстави своите 5 најретки спортски модели!
YOUTUBE
Disney ја прекина соработката со PewDiePie поради антисемитски испад
ФОТО 24чaса | 7дена | 30дена

Lenovo Yoga Book – исклучителен таблет за креативци во движење
Еден од уредите, коj минатата година привлече најмногу внимание на саемот IFA е хибридниот Lenovo Yo...
ИЗГЛЕД
Каква брада одговара на Вашиот облик на лице?
ПРОВОКАТИВНО
Згодната Соња Санта Круз често позира полугола. Или сосема гола...
ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
 
ЕНТЕРИЕР
Новото седиште на Apple: Професионалност или болен перфекционизам?
МУСКУЛНА ГРАДБА
Консумирајте ја оваа намирница за совршени стомачни мускули!
АВТО-СОВЕТИ
Зошто не е добро да возите со помалку од половина полн резервоар?
НАПРЕДНА ТЕХНОЛОГИЈА
Не губете време – дозволете робот да Ви го паркира автомобилот!