ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
ЗДРАВЈЕ И СПОРТМАШКА МОДАСЕКС И ЖЕНИБИЗНИС И ПАРИАВТОМОБИЛИСТИЛГЕЏЕТИSUPERGIRL

Арктичко Сонце е новата суперјахта којашто апсолутно ќе ве импресионира!
09.01.2017 | 19:01
Извор: Супермен
Прочитано: 2774 пати

Новата суперјахта ни пристига од шведскиот дизајнер Денис Ингемансон, којшто го дизајнираше супер бродот Arctic Sun – совршен за пловидби и во ледено студени, но и во топли мориња.

50 метри долгата убавица делува брзо и моќно, дури и кога е во фаза на мирување, а овој податок не треба да ве чуди со оглед на фактот дека нејзиниот дизајн е инспириран токму од автомобилската индустрија. Всушност, дизајнерот Денис Ингемансон е првенствено дизајнер на автомобили.


Ако зборуваме за екстериерот на оваа јахта, мора да признаеме дека тука овојпат воопшто не се штедело. Постои доста простор како за релаксација, така и за складирање на дури и мала подморница и хеликоптер.

Екстремно удобна и комфорна, оваа јахта може да прими 10 патници и 7 членови на екипажот. Нејзината огромна палуба е совршено место за сончање и релаксација, а теретаната, собата за масажа и сауната се само дополнителен бонус за секој којшто ќе се затекне на овој луксузен брод.


А љубителите на водата и забавата на располагање имаат дури 6 водени скутери, опрема за нуркање и уште многу нешта коишто престојот на оваа јахта ќе направат да биде едно сосема незаборавно искуство!

КОМЕНТАРИ  
НАЈНОВО ОД СТИЛ  
НАУТИКА
Cloudbreak – Совршена јахта за пат околу светот, и во лето, и во зима!
SuperYachtsMonaco во својата флота сега ја има најексклузивната понуда – Cloudbreak Еxplorer луксузната јахта.
20.01.2017, 12:16


ДИЗАЈН И УРЕДУВАЊЕ
Тој го преуредил својот минијатурен стан од 14 квадрати во место на коешто и вие ќе посакате да живеете
Ова е веројатно најмалиот, но истовремено и најфункционалниот животен простор во којшто секој сантиметар има своја цел.
17.01.2017, 19:51


НАУТИКА
Кога Lexus ќе реши да го освои светот на наутиката...
Брендот Lexus овојпат реши да заплови во неистражените води токму со својата нова Sport јахта.
17.01.2017, 17:29


БИЗАРНО
Бизарна скулптура од 350 долари: Може ли да погодите за што точно станува збор?
Се чини како да не постои крај за бизарностите. Па, ако ужасните скици и патетични скулптури на овој свет сепак не ви беа доволни, еве уште едно исто толку биза...
13.01.2017, 17:22


САМО ВО РУСИЈА
Додека ние се жалиме, лудите Руси им пркосат на екстремните минуси. Кога ќе видите како лудуваат, веднаш ќе излезете на улица!
На Московјаните се чини дека снегот и студот воопшто не им пречат...
12.01.2017, 19:38

 

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
НЕСЕКОЈДНЕВНА АВАНТУРА
Прашање на денот: Колку долго може да се вози еден Mercedes без моторно масло?
САМО ОД КИНА
Кинески изум: Перење на автомобилот во перална без четки!
ВИДЕО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Кои се најмоќните телефони за 2016-та година според AnTuTu? Подгответе се за изненадување!
ФОТО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ПРОВОКАТИВНО
Пред крајот на денот: Ова е само мал дел од најдобрите Instagram гради на едно место...
НАУТИКА
Кога Lexus ќе реши да го освои светот на наутиката...
ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
 
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
ПРОВОКАТИВНО
Вероника е вистинска латино секс бомба: Пред да ги видите нејзините фотографии, длабоко вдишете!
ОЛДТАЈМЕРИ
Руиниран и заборавен Aston Martin DB4 од 430.000 евра
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Nokia 8 ги “удира” најсилните конкуренти на 26-ти февруари!