ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
ЗДРАВЈЕ И СПОРТМАШКА МОДАСЕКС И ЖЕНИБИЗНИС И ПАРИАВТОМОБИЛИСТИЛГЕЏЕТИSUPERGIRL

Zenith El Primero Tourbillon Skeleton – за љубителите на црното...
10.01.2017 | 17:06
Извор: Супермен
Прочитано: 1523 пати

Низ целата своја долга историја, добро познатата компанија Zenith успеа да освои повеќе од 1.500 награди, создавајќи повеќе од 50 свои калибри.

Сега Zenith им се придружува и на светските трендови, произведувајќи целосно црни часовници и лансирајќи го El Primero Tourbillon Skeleton Intense Black, којшто со своето керамичко куќиште и гумената алка делува како спортски и секојдневен модел којшто може да се вклопи во било која комбинација.


Куќиштето на овој часовник е со пречник 45mm x 14.6mm и е преслечено со AR сафирен кристал, а водоотпорен е до 50 метри. Срцето на часовникот го придвижува швајцарски автоматик Zenith калибар El Primero 4035B со 35 скапоцени камења и 36.000 вибрации по час, како и резервна снага од 50 часа. Часовникот поседува едноминутен Tourbillon, како и два хронографски бројчаника.


Особено впечатливи во целата оваа приказна се сказалките коишто се преслечени со рутениум со SuperLuminova премаз, како и гуменото ремче со тројно титаниумско копче, коишто чинат овој часовник да биде еден исклучителен примерок со потписот на добро познатата компанија Zenith.


А што се однесува до цената, таа овојпат сосема очекувано, не е воопшто секојдневна и изнесува импресивни 47.600 долари. Што значи дека во оваа убавина ќе може да уживаат исклучиво само оние мажи со малку “подлабок” џеб...


КОМЕНТАРИ  
НАЈНОВО ОД МАШКА МОДА  
УНИКАТНИ ЧАСОВНИЦИ
Urwerk UR-T8 – Совршен часовник за оние коишто сакаат да бидат уникатни
Ако можеби не сте знаеле, овој авангарден часовничарски бренд го претставил својот прв часовник уште пред 20 години, и тоа на саемот Baselworld.
20.01.2017, 15:13


МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
Колку и да мислите дека сте во тренд, вашата понежна половина секогаш би можела да најде замерка на сметка на вашиот вкус, модата и генерално, стилот.
18.01.2017, 20:01


УНИКАТНИ ЧАСОВНИЦИ
Дали е Luminox Carbon Seal 3800 најлесниот часовник на светот?
Кварцниот часовник којшто е наменет пред сè за нуркачите, Luminox Carbon Seal 3800, би можел лесно да ја понесе титулата – рачен часовник со најмала тежина...
18.01.2017, 18:11


ЛУКСУЗНИ ЧАСОВНИЦИ
Наш нов фаворит – Christophe Claret Maestro
Најновиот Christophe Claret Maestro повторно ни докажа зошто овој швајцарски бренд се наоѓа во групата на најиновативните брендови на светот.
16.01.2017, 19:37


ЛУКСУЗНИ ЧАСОВНИЦИ
Нов Jaeger-LeCoultre модел за Саемот SIHH 2017
За Саемот SIHH 2017, луксузниот бренд Jaeger-LeCoultre ни подготви новитети од својата Geophysic® колекција, односно Geographic Tourbillon UTC…
12.01.2017, 17:36

 

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
НЕСЕКОЈДНЕВНА АВАНТУРА
Прашање на денот: Колку долго може да се вози еден Mercedes без моторно масло?
САМО ОД КИНА
Кинески изум: Перење на автомобилот во перална без четки!
ВИДЕО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Кои се најмоќните телефони за 2016-та година според AnTuTu? Подгответе се за изненадување!
ФОТО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ПРОВОКАТИВНО
Пред крајот на денот: Ова е само мал дел од најдобрите Instagram гради на едно место...
НАУТИКА
Кога Lexus ќе реши да го освои светот на наутиката...
ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
 
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
ПРОВОКАТИВНО
Вероника е вистинска латино секс бомба: Пред да ги видите нејзините фотографии, длабоко вдишете!
ОЛДТАЈМЕРИ
Руиниран и заборавен Aston Martin DB4 од 430.000 евра
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Nokia 8 ги “удира” најсилните конкуренти на 26-ти февруари!