ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
ЗДРАВЈЕ И СПОРТМАШКА МОДАСЕКС И ЖЕНИБИЗНИС И ПАРИАВТОМОБИЛИСТИЛГЕЏЕТИSUPERGIRL

Сосема неочекувано: Се појавија фотографии од новиот паметен телефон на Motorola
11.01.2017 | 15:24
Извор: Супермен
Прочитано: 1780 пати

Вљубениците во технологијата овие денови не очекуваа ништо ново поврзано за претстојната Moto серија на компанијата Motorola, но на интернет мрежата сепак се појавија фотографии на коишто е можеби претставен Moto G5 Plus.

На веб страницата на романската онлајн продавница OXL во понудата до неодамна се наоѓал и уште еден непретставен наследник на паметниот телефон на Motorola G4 Plus – Moto G5 Plus.

Уредот набрзо бил и отстранет од понудата, но фотографиите од прикажаниот модел набрзо завршиле на друштвената мрежа Reddit.

Спецификациите вклучуваат 5.5-инчен дисплеј со резолуција од 1080p, процесор Snapdragon 625, 4 GB RAM меморија, 32 GB интерна меморија, батерија од 3.080 mAh како и камера од 13 мегапиксели на задната страна од телефонот.

Уредот се полни преку micro-USB приклучок, а функционира на оперативниот систем Android 7.0 Nougat, пишува The Verge.

Moto G5 plus


Што се однесува до дизајнот на уредот, се забележуваат и помали козметички промени во однос на другите уреди од G-серијата (сензорот за читање на отпечатоци од прсти повеќе нема четириаголен облик, а променет е и обликот на рамката на камерата), но генерално гледано не отстапува многу од стандардите коишто се вообичаени за Motorola, кога станува збор за дизајнот.


Инаку засега сè уште не се знае кога ќе бидат соопштени повеќе детали за овој нов паметен телефон, но како датум за достапност на листата е наведен месец март, 2017-та година.

Па ако ова се покаже како точен податок, Motorola својот нов паметен телефон најверојатно ќе го претстави на Светскиот мобилен конгрес којшто ќе се одржи кон крајот на месец февруари.

КОМЕНТАРИ  
НАЈНОВО ОД ГАЏЕТИ  
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Nokia дефинитивно се враќа назад: Погледнете како крши ореви – што мислите, кој останал нескршен?
Судејќи според сè, по сè изгледа дека новата Nokia ја задржала издржливоста на легендарниот модел којшто сите ние добро го помниме – Nokia 3310.
18.01.2017, 15:55


ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Кои се најмоќните телефони за 2016-та година според AnTuTu? Подгответе се за изненадување!
Најголемиот производител овојпат го нема во Топ 10 листата, помеѓу Android телефоните води вистински “аутсајдер”, додека iPhone дефинитивно објаснил како стојат...
17.01.2017, 15:29


ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Samsung веќе ни го откри изгледот на Galaxy S8?!
Погледнете го овој видео запис, за којшто на големо зборуваат сите светски ИТ медиуми, и на којшто, наводно, е прикажан токму прототипот на Galaxy S8 паметниот ...
16.01.2017, 15:56


ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Nokia 8 ги “удира” најсилните конкуренти на 26-ти февруари!
Mobile World конгресот во Барселона ќе биде поинтересен од било кога до сега! Овојпат ќе се запознаеме со Huawei P10, LG G6, новите Samsung таблети и најавената...
13.01.2017, 15:35


НОВИТЕТИ
HTC претстави два нови модела – HTC U Ultra и HTC U Play
Тајванскиот технолошки гигант HTC денес претстави два нови паметни телефони: HTC U Ultra и HTC U Play. Прочитајте што сè ни донесуваат тие...
12.01.2017, 16:07

 

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
НЕСЕКОЈДНЕВНА АВАНТУРА
Прашање на денот: Колку долго може да се вози еден Mercedes без моторно масло?
САМО ОД КИНА
Кинески изум: Перење на автомобилот во перална без четки!
ВИДЕО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Кои се најмоќните телефони за 2016-та година според AnTuTu? Подгответе се за изненадување!
ФОТО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ПРОВОКАТИВНО
Пред крајот на денот: Ова е само мал дел од најдобрите Instagram гради на едно место...
НАУТИКА
Кога Lexus ќе реши да го освои светот на наутиката...
ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
 
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
ПРОВОКАТИВНО
Вероника е вистинска латино секс бомба: Пред да ги видите нејзините фотографии, длабоко вдишете!
ОЛДТАЈМЕРИ
Руиниран и заборавен Aston Martin DB4 од 430.000 евра
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Nokia 8 ги “удира” најсилните конкуренти на 26-ти февруари!