ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
ЗДРАВЈЕ И СПОРТМАШКА МОДАСЕКС И ЖЕНИБИЗНИС И ПАРИАВТОМОБИЛИСТИЛГЕЏЕТИSUPERGIRL

Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
11.01.2017 | 19:47
Извор: Супермен
Прочитано: 21495 пати

Ако во вакви временски услови, какви што владеат на нашите простори во овој момент, не сте опремени со водоотпорни чизми обложени со крзно, мали се шансите дека вашите стапала ќе останат топли.

Сепак, овој планинар решил со целиот свет да сподели еден трик којшто може да ви помогне за засекогаш да имате топли стапала, а се што ви треба е само едно нешто коешто со сигурност веќе го имате во домот.

Всушност, сè што ви е неопходно е алуминиумска фолија (онаа којашто во лето некои од вас ја користат на предното ветробранско стакло), а која ќе треба да ја исечете по контурите на влошката на вашите чевли и ќе ја вметнете под неа во чизмата или чевелот.

И не само што ова парче фолија ќе обедбеди дополнителна изолација од ладното тло, туку и ќе ја одржува топлината на вашите стапала, бидејќи рефлектирањето е негова главна улога.Досега два милиона луѓе го погледнале овој видео запис, при што повеќето тврдат дека повеќе немаат никаков проблем со ладни стапала.

Пробајте и вие!

КОМЕНТАРИ  
НАЈНОВО ОД МАШКА МОДА  
МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
Колку и да мислите дека сте во тренд, вашата понежна половина секогаш би можела да најде замерка на сметка на вашиот вкус, модата и генерално, стилот.
18.01.2017, 20:01


УНИКАТНИ ЧАСОВНИЦИ
Дали е Luminox Carbon Seal 3800 најлесниот часовник на светот?
Кварцниот часовник којшто е наменет пред сè за нуркачите, Luminox Carbon Seal 3800, би можел лесно да ја понесе титулата – рачен часовник со најмала тежина...
18.01.2017, 18:11


ЛУКСУЗНИ ЧАСОВНИЦИ
Наш нов фаворит – Christophe Claret Maestro
Најновиот Christophe Claret Maestro повторно ни докажа зошто овој швајцарски бренд се наоѓа во групата на најиновативните брендови на светот.
16.01.2017, 19:37


ЛУКСУЗНИ ЧАСОВНИЦИ
Нов Jaeger-LeCoultre модел за Саемот SIHH 2017
За Саемот SIHH 2017, луксузниот бренд Jaeger-LeCoultre ни подготви новитети од својата Geophysic® колекција, односно Geographic Tourbillon UTC…
12.01.2017, 17:36


ЛУКСУЗНИ ЧАСОВНИЦИ
Zenith El Primero Tourbillon Skeleton – за љубителите на црното...
Низ целата своја долга историја, добро познатата компанија Zenith успеа да освои повеќе од 1.500 награди, создавајќи повеќе од 50 свои калибри.
10.01.2017, 17:06

 

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Nokia дефинитивно се враќа назад: Погледнете како крши ореви – што мислите, кој останал нескршен?
МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
ИМПРЕСИВНИ ПРИМЕРОЦИ
Вистински колекционерски сон: Porsche вредно 2 милиони евра!
УНИКАТНИ ЧАСОВНИЦИ
Дали е Luminox Carbon Seal 3800 најлесниот часовник на светот?
ВИДЕО 24чaса | 7дена | 30дена

Оваа русокоса манекенка, едвај ги задржува градите во своето минијатурно бикини...
Манекенката Каролин Вриланд објави видео запис во којшто танцува во минијатурно бикини. А уште една ...
АПСОЛУТНО ИМПРЕСИВНО
Погледнете како Австралијанците асфалтираат пат со брзина на светлината!
ПРОВОКАТИВНО
Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
ФОТО 24чaса | 7дена | 30дена

Оваа русокоса манекенка, едвај ги задржува градите во своето минијатурно бикини...
Манекенката Каролин Вриланд објави видео запис во којшто танцува во минијатурно бикини. А уште една ...
ПРОВОКАТИВНО
Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Кои се најмоќните телефони за 2016-та година според AnTuTu? Подгответе се за изненадување!
ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
 
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
НЕСЕКОЈДНЕВНИ ПРИКАЗНИ
Затворот му донесе огромна слава и богатство: Вака живее денес “најубавиот криминалец”!
ПРОВОКАТИВНО
Вероника е вистинска латино секс бомба: Пред да ги видите нејзините фотографии, длабоко вдишете!
ОЛДТАЈМЕРИ
Руиниран и заборавен Aston Martin DB4 од 430.000 евра