ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
ЗДРАВЈЕ И СПОРТМАШКА МОДАСЕКС И ЖЕНИБИЗНИС И ПАРИАВТОМОБИЛИСТИЛГЕЏЕТИSUPERGIRL

Mercedes подготвува “ѕвер” од 1.000 коњски сили!
12.01.2017 | 10:07
Извор: Супермен
Прочитано: 2473 пати

Хиперавтомобилот на којшто работи тимот на Mercedes-AMG ќе се нарекува Project One, a како што велат од Mercedes, се работи за автомобил којшто во основа претставува возило во рангот на болидите на Формула 1, а којшто сепак ќе може легално да се вози по јавните патишта.

Project One ќе добие хибриден погонски систем, а една од неговите клучни компоненти ќе биде бензинскиот V6 турбо агрегат којшто се користи во Ф1 натпреварувањата.

Бензинецот, којшто својата снага ќе ја испраќа на задната осовина, ќе биде потпомогнат од електромотор којшто ќе ги погонува предните тркала.


Вкупната снага на хибридниот погонски систем ќе надминува 1.000 коњски сили (735 kW), а производителот тврди дека станува збор за “веројатно најфасцинантниот спортски двосед којшто е некогаш возен на јавни сообраќајници”.

Се очекува дека Project One ќе биде претставен во втората половина на 2017-та година, а како можен датум за премиерата се споменува месец септември и Саемот за автомобили во Франкфурт.


Овој ексклузивен спортски автомобил којшто е развиен по повод одбележувањето на 50-годишнината од постоењето на AMG одделението, според некои информации ќе биде изработен во само 200 или 300 примероци, додека неговата цена ќе се движи околу 2.4 милиони евра.

КОМЕНТАРИ  
НАЈНОВО ОД АВТОМОБИЛИ  
ТЈУНИРАНИ МОДЕЛИ
Mercedes E-Class “на стероиди”...
Brabus овојпат се позанимавал со новата E-Class, понудувајќи им го на купувачите овој автомобил со низа од унапредувања – како естетски, така и механички.
17.01.2017, 11:30


МОТОЦИКЛИЗАМ
Вистински “ѕвер” – 2017 Ducati Superleggera 1299
Величенствениот 2017 Ducati Superleggera 1299 е дизајниран да ги поместува границите на лудилото на две тркала, подалеку од сè што очекувавме...
16.01.2017, 17:35


АПСОЛУТНО ИМПРЕСИВНО
Погледнете како Австралијанците асфалтираат пат со брзина на светлината!
До неодамна со воодушевување ги гледавме видео записите од Русија, коишто ни сведочеа за тоа колку тие ефикасно умеат да ги чистат своите авто-патишта од снежни...
16.01.2017, 11:18


ЛУКСУЗНИ И УНИКАТНИ
Вистинска екстраваганција: Најскапиот McLaren 675LT во историјата има додатоци од чисто злато!
Тимот на McLaren дефинитивно ја има добитната формула, па така, што и да направат, тие успеваат да го продадат во рекорден рок.
14.01.2017, 12:20


РЕВОЛУЦИОНЕРНИ МОДЕЛИ
Заборавен концепт: Електрично BMW од 1972-та година!
BMW денес може да се пофали со современиот електричен модел i3 или спортскиот Plug-in хибрид i8, но малкумина знаат дека уште пред 45 години германскиот произво...
13.01.2017, 11:23

 

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Оваа русокоса манекенка, едвај ги задржува градите во своето минијатурно бикини...
Манекенката Каролин Вриланд објави видео запис во којшто танцува во минијатурно бикини. А уште една ...
АПСОЛУТНО ИМПРЕСИВНО
Погледнете како Австралијанците асфалтираат пат со брзина на светлината!
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Samsung веќе ни го откри изгледот на Galaxy S8?!
МОТОЦИКЛИЗАМ
Вистински “ѕвер” – 2017 Ducati Superleggera 1299
ЛУКСУЗНИ ЧАСОВНИЦИ
Наш нов фаворит – Christophe Claret Maestro
ВИДЕО 24чaса | 7дена | 30дена

Nokia 8 ги “удира” најсилните конкуренти на 26-ти февруари!
Mobile World конгресот во Барселона ќе биде поинтересен од било кога до сега! Овојпат ќе се запознае...
БОГАТИ И СЛАВНИ
Семеен мир покрај море: “Ѕирнете” во луксузната вила на Рафаел Надал
ПРОВОКАТИВНО
Оваа русокоса манекенка, едвај ги задржува градите во своето минијатурно бикини...
ФОТО 24чaса | 7дена | 30дена

Оваа русокоса манекенка, едвај ги задржува градите во своето минијатурно бикини...
Манекенката Каролин Вриланд објави видео запис во којшто танцува во минијатурно бикини. А уште една ...
ПРОВОКАТИВНО
Запознајте ја девојката којашто ја доби титулата Playmate девојка за 2016-та година!
ЛУКСУЗНИ И УНИКАТНИ
Вистинска екстраваганција: Најскапиот McLaren 675LT во историјата има додатоци од чисто злато!
ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
 
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
НЕСЕКОЈДНЕВНИ ПРИКАЗНИ
Затворот му донесе огромна слава и богатство: Вака живее денес “најубавиот криминалец”!
ПРОВОКАТИВНО
Вероника е вистинска латино секс бомба: Пред да ги видите нејзините фотографии, длабоко вдишете!
ОЛДТАЈМЕРИ
Руиниран и заборавен Aston Martin DB4 од 430.000 евра