ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
ЗДРАВЈЕ И СПОРТМАШКА МОДАСЕКС И ЖЕНИБИЗНИС И ПАРИАВТОМОБИЛИСТИЛГЕЏЕТИSUPERGIRL
Семеен мир покрај море: “Ѕирнете” во луксузната вила на Рафаел Надал
Познатите тенисери секоја година вредно работат, па и не треба да нè чудат нивните луксузни вили коишто се секогаш сместени на егзотични дестинации.

Прочитај повеќе >>

 

НЕСЕКОЈДНЕВНИ ПРИКАЗНИ
Затворот му донесе огромна слава и богатство: Вака живее денес “најубавиот криминалец”!
Тој заврши во затвор во 2014-та година, поради поседување на оружје без дозвола, а на слобода е пуштен во месец март минатата година, после што животот му се пр...
03.01.2017, 16:05

НЕВООБИЧАЕНИ ПРОЕКТИ
Кинескиот суперавтобус – најголема измама во 2016-та година?
Поминаа неколку месеци откако во Кина беше претставен прототип од џиновскиот автобус на кат којшто се движи по шини. Меѓутоа, на патот кон реализацијата на овој...
03.01.2017, 11:47

БИДЕТЕ УСПЕШНИ
Ова мора да го прочита секој: Ајнштајн на својот син му ја открил тајната како најлесно да научи сè што ќе посака
Ова е веројатно и најдобриот совет којшто би требало да го примените – а доаѓа директно од Алберт Ајнштајн.
21.12.2016, 16:55

СТОРИИ
Тој е милионер, но не поседува ништо вредно: Знаел како да заработи, но не и како да живее...
Оваа сосема необична приказна ќе ве потсети да го цените она што го поседувате.
20.12.2016, 15:38

БИЗНИС И ПАРИ
Украл 5.700 iPhone телефони и заработил 2.2 милиони долари: Што мислите, како успеал?
Компанијата Foxconn оваа недела се најде во центарот на вниманието на јавноста, откако беше објавено дека еден од нивните менаџери, заедно со уште неколку врабо...
07.12.2016, 20:56

БИЗНИС И ПАРИ
Омилените градови на милијардерите
Земајќи го предвид фактот дека новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп е милијардер, и дека негов дом е токму Њујорк, градот во кој живеат убедливо н...
25.11.2016, 21:03

БИЗНИС И ПАРИ
Што бара Новак Ѓоковиќ во друштво на Ријана и Тејлор Свифт?
Славниот Forbes состави листа од млади, успешни и богати луѓе на коишто нештата очигледно им тргнале од рака, и тоа уште пред да наполнат 30 години.
23.11.2016, 15:52

БЕСРАМНО БОГАТСТВО
Неверојатниот луксуз на најмоќната адреса на светот: Еве зошто им е омилена на богаташите!
Како што и може да се очекува, нејзините станари уживаат во помалку гротескни бенефиции, а самата изградба на зградата во која се наоѓа овој стан чинела милијар...
17.11.2016, 16:45

БИЗНИС И ПАРИ
Колку богаташи се потребни за да биде купен Менхетн?
Една компанија се позабавувала со едно навистина интересно истражување... Па, колку богаташи се потребни за да биде купен Менхетн?
14.11.2016, 19:58

КОМПАНИИ
Тие беа најмоќни, а сега се на дното. Директорот на Nokia тврди: Никаде не погрешивме, но сепак пропаднавме
Некогаш некои лекции, за жал, се учат на потешкиот и поскапиот начин.
11.11.2016, 14:12

ЛУКСУЗНО КРСТОСУВАЊЕ
Нова уникатна убавица – Silver Lining суперјахта за луксуз на едно повисоко ниво...
Бродоградилиштето Christensen од Америка, тукушто се врати на сцената претставувајќи ни две импресивни суперјахти, со должина од 50 метри...
08.11.2016, 18:41

ДОМОВИТЕ НА СЛАВНИТЕ
Новата вила на младиот милијардер: “Ѕирнете” во нејзината внатрешност
Шармантната вила којашто може да ја погледнете низ фоторафии, се наоѓа во Сан Франциско, и тукушто стана најскапа вила во овој град...
05.11.2016, 14:16

ДОМОВИТЕ НА СЛАВНИТЕ
Вин Дизел ја продава својата луксузна вила: “Ѕирнете” во нејзината внатрешност
Актерот којшто е познат по филмовите The Fast and the Furious, тукушто повторно ја стави на продажба својата вила во Холивуд Хилс, којашто поседува две спални с...
31.10.2016, 19:28

ВЛИЈАТЕЛНИ МАЖИ
Бил Гејтс: Ништо нема да им оставам на децата!
“Моите деца ќе стекнат образование и ќе мора самите да си изградат свои кариери и животен пат. Толку многу пари може само да им ги уништат животите”, изјавил ос...
27.10.2016, 15:38

КОМПАНИИ
Apple: Добредојдовте Samsung корисници!
Тим Кук со широко отворени раце ги прифати сите оние коишто својот Note 7 го заменија со некој iPhone модел.
26.10.2016, 18:38

ДОМОВИТЕ НА СЛАВНИТЕ
Новиот стан на Џорџ и Амал Клуни
Еден од најпознатите парови на светот, шармантниот Џорџ Клуни и неговата уште пошармантна сопруга, Амал, одлучиле да купат нов стан во срцето на "Големото јабол...
22.10.2016, 19:09

ЛУКСУЗНИ НЕДВИЖНИНИ
Дали сакате да станете сопственик на еден кралски замок во Шведска?
Еве една животна прилика! Станете сопственик на вистински кралски замок, Fågelvik, еден сосема неверојатен замок во Шведска.
21.10.2016, 16:22

БИЗНИС И ПАРИ
На што сè ги трошат парите Новак, Роџер и Рафаел Надал?
Како и во поголемиот дел од водечките спортови, и заработката во тенисот во текот на изминатите години достигна абнормални суми.
19.10.2016, 19:11

ДОМОВИТЕ НА СЛАВНИТЕ
На продажба домот на Винстон Черчил. А цената? Па, таа и е повеќе од импресивна...
Некогашниот дом на Винстон Черчил сега е достапен за купување, и тоа по цена од 28 милиони евра...
17.10.2016, 16:40


12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
НЕСЕКОЈДНЕВНА АВАНТУРА
Прашање на денот: Колку долго може да се вози еден Mercedes без моторно масло?
САМО ОД КИНА
Кинески изум: Перење на автомобилот во перална без четки!
ВИДЕО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Кои се најмоќните телефони за 2016-та година според AnTuTu? Подгответе се за изненадување!
ФОТО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ПРОВОКАТИВНО
Пред крајот на денот: Ова е само мал дел од најдобрите Instagram гради на едно место...
НАУТИКА
Кога Lexus ќе реши да го освои светот на наутиката...
ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
 
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
ПРОВОКАТИВНО
Вероника е вистинска латино секс бомба: Пред да ги видите нејзините фотографии, длабоко вдишете!
ОЛДТАЈМЕРИ
Руиниран и заборавен Aston Martin DB4 од 430.000 евра
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Nokia 8 ги “удира” најсилните конкуренти на 26-ти февруари!