ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
ЗДРАВЈЕ И СПОРТМАШКА МОДАСЕКС И ЖЕНИБИЗНИС И ПАРИАВТОМОБИЛИСТИЛГЕЏЕТИSUPERGIRL
Nokia дефинитивно се враќа назад: Погледнете како крши ореви – што мислите, кој останал нескршен?
Судејќи според сè, по сè изгледа дека новата Nokia ја задржала издржливоста на легендарниот модел којшто сите ние добро го помниме – Nokia 3310.

Прочитај повеќе >>

 

ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Кои се најмоќните телефони за 2016-та година според AnTuTu? Подгответе се за изненадување!
Најголемиот производител овојпат го нема во Топ 10 листата, помеѓу Android телефоните води вистински “аутсајдер”, додека iPhone дефинитивно објаснил како стојат...
17.01.2017, 15:29

ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Samsung веќе ни го откри изгледот на Galaxy S8?!
Погледнете го овој видео запис, за којшто на големо зборуваат сите светски ИТ медиуми, и на којшто, наводно, е прикажан токму прототипот на Galaxy S8 паметниот ...
16.01.2017, 15:56

ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Nokia 8 ги “удира” најсилните конкуренти на 26-ти февруари!
Mobile World конгресот во Барселона ќе биде поинтересен од било кога до сега! Овојпат ќе се запознаеме со Huawei P10, LG G6, новите Samsung таблети и најавената...
13.01.2017, 15:35

НОВИТЕТИ
HTC претстави два нови модела – HTC U Ultra и HTC U Play
Тајванскиот технолошки гигант HTC денес претстави два нови паметни телефони: HTC U Ultra и HTC U Play. Прочитајте што сè ни донесуваат тие...
12.01.2017, 16:07

ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Сосема неочекувано: Се појавија фотографии од новиот паметен телефон на Motorola
Вљубениците во технологијата овие денови не очекуваа ништо ново поврзано за претстојната Moto серија на компанијата Motorola, но на интернет мрежата сепак се по...
11.01.2017, 15:24

ВИСТИНСКИ ПРЕСВРТ
Пред 10 години еден уред го промени целиот свет: Може ли да погодите кој?
На 9-ти јануари Стив Џобс го претстави револуционерниот iPhone, којшто комплетно го промени пазарот за мобилни телефони и буквално “го уби” дотогашниот владетел...
10.01.2017, 15:25

ЛУКСУЗНИ ГЕЏЕТИ
Најскапите слушалки на светот: Дали цената нужно го означува и квалитетот?
Најскапите слушалки на светот не се и најдобри, но се секако токму таков тип на електроника по којшто нема некој којшто не би се завртел. Секако, ако имате 100....
09.01.2017, 16:46

НОВИТЕТИ
Nokia се враќа во игра со нов телефон од средната класа: Ова е првиот Nokia Android телефон!
Откако HMD ги откупи правата на брендот Nokia, оваа компанија го претстави првиот паметен телефон.
09.01.2017, 11:24

НОВИТЕТИ
Паметен телефон којшто за 240 евра го нуди искуството на Apple iPhone 7?
Овогодинешниот меѓународен саем за потрошувачка електроника CES 2017 го доби својот прв херој – паметниот телефон Huawei Honor 6X од средната класа којшто за ма...
05.01.2017, 15:13

ТОП ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Ова се најдобрите телефони за 2016-та година, со цени
Ако веќе “ги меркавте” минатата, оваа година е уште подобро време за да се подновите со некој од овие модели на паметни телефони!
04.01.2017, 15:41

УНИКАТНО
ETCH – Сосема поинаков концепт за пресметување на времето...
Колку често во текот на еден ден се запрашувате колку е часот? И дали го проверувате точното време на ѕидниот, столниот или рачниот часовник? Или можеби на моби...
03.01.2017, 19:11

ТЕХНОЛОГИЈА
6 нешта кои ќе ги оставиме во годината која ја испративме зад нас
Некогаш популарни интернет страници, одлични уреди, друштвени мрежи и уште некои нешта и производи засекогаш ќе ги однесе во историјата годината којашто веќе ја...
03.01.2017, 14:59

ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
LG G6: Први фотографии, видео запис, и тој пристига и порано од очекуваното!
Долгоочекуваната замена за првиот комерцијален модуларен телефон, LG G5, пристига на пазарот и порано од очекуваното, и тој изгледа одлично!
29.12.2016, 12:59

ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Што тоа ни подготвува најголемиот производител на телефони?!
Тукушто дознавме колкав капацитет на RAM меморија ќе поседува новиот Samsung Galaxy S8 – податокот е апсолутно неверојатен!
28.12.2016, 11:17

БИЗАРНИ ТЕСТОВИ
Што е посилно: Apple iPhone 7 или вилицата на еден алигатор?
Apple тврди дека iPhone 7 е најотпорниот телефон на оваа компанија. Но дали е посилен и од природата?
26.12.2016, 11:10

МОЌНИ МОДЕЛИ
На чекор од вистинска револуција? Apple за следната година подготвува iPhone Ferrari!
Новите гласини велат дека Apple својот најмоќен модел за следната година го развива под кодното име Ferrari, а истиот се очекува да биде претставен во месец сеп...
23.12.2016, 15:08

МОЌНИ ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Ова е Huawei P10 – погледнете само колку моќно изгледа!
Убав, поубав, Huawei P10! Под услов фотографиите коишто ги гледаме во продолжение да се веродостојни.
22.12.2016, 19:48

ЛУКСУЗНИ ДОДАТОЦИ
Ултра луксузни hi-tech аксесоари: За оние коишто сакаат да се издвојат од сите останати!
Roxxlyn, компанија од Берлин којашто се занимава со дизајнирање на аксесоари, овојпат претстави нова возбудлива колекција од којашто застанува здивот.
22.12.2016, 15:22

ВРЕМЕПЛОВ
Првиот лаптоп на светот бил тежок 23 килограми: А уште и кога ќе видите колку чинел...
Моделот 5100 е првиот миникомпјутер на компанијата IBM и кон крајот на 70-те години на минатиот век, буквално ниту еден друг компјутер не ги поседувал неговите ...
21.12.2016, 14:10


12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
НЕСЕКОЈДНЕВНА АВАНТУРА
Прашање на денот: Колку долго може да се вози еден Mercedes без моторно масло?
САМО ОД КИНА
Кинески изум: Перење на автомобилот во перална без четки!
ВИДЕО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Кои се најмоќните телефони за 2016-та година според AnTuTu? Подгответе се за изненадување!
ФОТО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ПРОВОКАТИВНО
Пред крајот на денот: Ова е само мал дел од најдобрите Instagram гради на едно место...
НАУТИКА
Кога Lexus ќе реши да го освои светот на наутиката...
ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
 
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
ПРОВОКАТИВНО
Вероника е вистинска латино секс бомба: Пред да ги видите нејзините фотографии, длабоко вдишете!
ОЛДТАЈМЕРИ
Руиниран и заборавен Aston Martin DB4 од 430.000 евра
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Nokia 8 ги “удира” најсилните конкуренти на 26-ти февруари!