ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
ЗДРАВЈЕ И СПОРТМАШКА МОДАСЕКС И ЖЕНИБИЗНИС И ПАРИАВТОМОБИЛИСТИЛГЕЏЕТИSUPERGIRL
Urwerk UR-T8 – Совршен часовник за оние коишто сакаат да бидат уникатни
Ако можеби не сте знаеле, овој авангарден часовничарски бренд го претставил својот прв часовник уште пред 20 години, и тоа на саемот Baselworld.

Прочитај повеќе >>

 

МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
Колку и да мислите дека сте во тренд, вашата понежна половина секогаш би можела да најде замерка на сметка на вашиот вкус, модата и генерално, стилот.
18.01.2017, 20:01

УНИКАТНИ ЧАСОВНИЦИ
Дали е Luminox Carbon Seal 3800 најлесниот часовник на светот?
Кварцниот часовник којшто е наменет пред сè за нуркачите, Luminox Carbon Seal 3800, би можел лесно да ја понесе титулата – рачен часовник со најмала тежина...
18.01.2017, 18:11

ЛУКСУЗНИ ЧАСОВНИЦИ
Наш нов фаворит – Christophe Claret Maestro
Најновиот Christophe Claret Maestro повторно ни докажа зошто овој швајцарски бренд се наоѓа во групата на најиновативните брендови на светот.
16.01.2017, 19:37

ЛУКСУЗНИ ЧАСОВНИЦИ
Нов Jaeger-LeCoultre модел за Саемот SIHH 2017
За Саемот SIHH 2017, луксузниот бренд Jaeger-LeCoultre ни подготви новитети од својата Geophysic® колекција, односно Geographic Tourbillon UTC…
12.01.2017, 17:36

ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
Ако во вакви временски услови, какви што владеат на нашите простори во овој момент, не сте опремени со водоотпорни чизми обложени со крзно, мали се шансите дека...
11.01.2017, 19:47

ЛУКСУЗНИ ЧАСОВНИЦИ
Zenith El Primero Tourbillon Skeleton – за љубителите на црното...
Низ целата своја долга историја, добро познатата компанија Zenith успеа да освои повеќе од 1.500 награди, создавајќи повеќе од 50 свои калибри.
10.01.2017, 17:06

МОЌНИ ЧАСОВНИЦИ
Најдобар сојузник во било која авантура – Victorinox I.N.O.X. Paracord
Дали сте знаеле дека постои часовник којшто може да претрпи удари во бетон, падови од големи височини, екстремно ниски и високи температури, па дури и прегазува...
30.12.2016, 13:21

ЛУКСУЗНИ ЧАСОВНИЦИ
Комплетно изработен од црна мат керамика: Нова верзија на TAG Heuer Carrera - Heuer 01
Tag Heuer за сите љубители на моделот Carrera Heuer 01 овојпат пласираше машки хронограф којшто е комплетно изработен од црна мат керамика, вклучувајќи го и рем...
28.12.2016, 12:42

ЛУКСУЗНИ ЧАСОВНИЦИ
Запознајте го совршениот партнер за пат околу светот...
Модерниот свет е брз, поврзан и понекогаш, ултра ефикасен...
23.12.2016, 17:21

ЛУКСУЗНИ ЧАСОВНИЦИ
Беспрекорни Jaeger-LeCoultre новитети изработени од злато...
Прекрасната Duometre линија на брендот Jaeger-LeCoultre не е ништо ново, но сега е вистинското време за таа да биде и малку “освежена”.
21.12.2016, 19:01

МАШКА МОДА
Оваа зима изгледајте како вистински британски џентлмен
Иницијално креиран за изданието на филмот Kingsman: The Secret Service, луксузниот кројачки бренд Kingsman повторно ни донесува мешавина од есенцијални класични...
20.12.2016, 13:32

ЛУКСУЗНИ ЧАСОВНИЦИ
Рачно изработен од чисто злато: Ова е најлуксузниот Casio G-Shock модел
Casio G-Shock часовниците лесно може да се препознаат во масата од сите останати, токму поради својот спортски изглед и робустниот дизајн.
19.12.2016, 15:19

ЛУКСУЗНИ ЧАСОВНИЦИ
Новата колекција на часовници со потписот на Monblanc 1858 нè води во минатото
Montblanc 1858 Bronze Pilot колекцијата на часовници нè враќа во минатото бидејќи неодоливо многу наликува на пилотските Minerva хронографи од 1930-та годи...
15.12.2016, 21:38

ЛУКСУЗНИ ЧАСОВНИЦИ
Специјално Breitling издание: Токму вака изгледа вистинската елеганција во движење
Едноставно наречен Breitling Navitimer 01 Limited Edition, овој магичен часовник е премногу прекрасен за да биде оставен во сенка...
14.12.2016, 10:35

ВИСОКА МОДА
Како се изработуваат Dior So Real очилата за сонце?
Иако се стари само година, Dior So Real очилата за сонце прераснаа во вистински холивудски фаворит. А нивната изработка претставува вистинска магија...
07.12.2016, 19:35

ЛУКСУЗНИ ЧАСОВНИЦИ
Нова Hublot и Ferrari соработка: Изберете го вашиот совршен примерок!
Брендот Hublot овојпат ни претставува интересен новитет за крајот на годината, во вид на невројатна колекција од часовници, коишто ќе бидат достапни веќе од сле...
02.12.2016, 17:02

МАШКА МОДА
Најзгодниот професор по математика, Пјетро Босели, овојпат позира во Emporio Armani кампањата за зима 2016
Кога имал само 6 години, Пјетро Босели бил откриен од страна на компанијата Giorgio Armani и бил ангажиран за кампањата Armani Junior.
30.11.2016, 21:37

ЛУКСУЗНИ ЧАСОВНИЦИ
Каков часовник носи Доналд Трамп?
Часовниците дефинитивно нема да го променат светот, но ќе го променат токму луѓето коишто ги носат...
29.11.2016, 09:45

МАШКА МОДА
Најскапите патики на светот – од 24-каратно злато и крокодилска кожа
Малку помалку познат, но сепак исклучително ефикасен бренд од САД – Athletic Propulsion Labs, тукушто претстави нов модел на патики којшто е навистина уникатен.
25.11.2016, 18:01


12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
НЕСЕКОЈДНЕВНА АВАНТУРА
Прашање на денот: Колку долго може да се вози еден Mercedes без моторно масло?
САМО ОД КИНА
Кинески изум: Перење на автомобилот во перална без четки!
ВИДЕО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Кои се најмоќните телефони за 2016-та година според AnTuTu? Подгответе се за изненадување!
ФОТО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ПРОВОКАТИВНО
Пред крајот на денот: Ова е само мал дел од најдобрите Instagram гради на едно место...
НАУТИКА
Кога Lexus ќе реши да го освои светот на наутиката...
ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
 
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
ПРОВОКАТИВНО
Вероника е вистинска латино секс бомба: Пред да ги видите нејзините фотографии, длабоко вдишете!
ОЛДТАЈМЕРИ
Руиниран и заборавен Aston Martin DB4 од 430.000 евра
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Nokia 8 ги “удира” најсилните конкуренти на 26-ти февруари!