ТОЧКА ПОЧЕТНА    СУПЕРМЕН    КАРМИН    
 
ЗДРАВЈЕ И СПОРТМАШКА МОДАСЕКС И ЖЕНИБИЗНИС И ПАРИАВТОМОБИЛИСТИЛГЕЏЕТИSUPERGIRL
После ова добро ќе размислите дали повторно ќе ги позајмите некому своите слушалки...
Споделувањето на слушалките со другите луѓе може да биде многу опасно. Прочитајте повеќе и зошто...

Прочитај повеќе >>

 

ЗДРАВЈЕ И СПОРТ
Како да изберете тренер којшто ќе оствари максимален резултат, без да го наруши вашето здравје?
Дали знаете како правилно да изберете тренер којшто ќе ве води низ комплетната трансформација, односно ќе ви обезбеди совети во врска со вежбањето и исхраната?
02.11.2016, 17:20

АВАНТУРИСТИЧКИ
Само за најхрабрите: Застрашувачки видео запис од движење по јаже помеѓу две карпи
Екстремниот спортист Рајан Пол Робинсон снимил како се движи по јаже помеѓу две карпи, на височина од 50 метри!
28.10.2016, 16:35

ЗДРАВЈЕ И СПОРТ
3 пијалаци коишто не би требало да ги пиете после тренингот
Газираните пијалаци ја поттикнуваат дехидрираноста на организмот поради што дефинитивно не се препорачуваат после вежбањето кога сте изгубиле доста вода од тело...
13.10.2016, 14:05

МАШКО ЗДРАВЈЕ
Како засекогаш да се ослободите од подбрадокот, на сосема природен начин?
Подбрадокот не е карактеристичен само за гојазните луѓе, туку може да го имате и вие. Тоа е вишок кожа и ткиво под брадата, којшто многу тешко се отстранува.
10.10.2016, 19:18

ЗДРАВЈЕ
Погадно отколку што мислите: Еве што се случува доколку не се истуширате два дена
Прескокнување на туширањето е нешто што го правиме само во екстремни ситуации. Сепак, малку нечистотија нема да предизвика голема штета - о колку само грешиме.
07.10.2016, 15:04

ЗДРАВЈЕ
Алкохолот е една од петте супстанци кои создаваат најголема зависност на планетата
Подредувањето на супстанциите врз основа на тоа колкава зависност создаваат не е лесна работа, од причина што сите различно реагираме на различни супстанции. Се...
07.10.2016, 09:47

СКОПЈЕ
“The Distinguished Gentleman’s Ride – Скопје 2016”: Убав ден во друштво на одбрани моторцикли и џентлменски стајлинг
Глобалниот настан "The Distinguished Gentlemans Ride" одбележа успешнa организација на првиот Gentleman’s Ride во Скопје.
26.09.2016, 10:46

ЗДРАВЈЕ И СПОРТ
Буквално се преполовил: Послушајте ги 10-те совети на човекот којшто успеа да ослабе 70 килограми!
Тој бил упорен и на крајот и успеал да го реши својот проблем. А сега може да ви помогне и вам...
22.09.2016, 17:35

НОВА СОРАБОТКА
Мирко Петровски се приклучува на тимот Polleo Sport МК!
Професионалниот бодибилдер Мирко Петровски е новото засилување во тимот на бренд амбасадори на Polleo Sport во Македонија.
22.09.2016, 16:06

УЖИВАЊЕ ЗА МАЖИ
Four Seasons spa искуство, само за мажи!
После долгиот и стресен ден на работното место, совршената чаша виски со мраз е омилен ритуал за опуштање на многу мажи...
15.09.2016, 20:58

БРУТАЛНО
Топ 10 најшокантни повреди фатени на камера
Дали е ова спорт или забава? Околу борењето и слични боречки спортови секогаш се водат дебати, но факт е дека крвавите и брутални глетки кои ги носат со себе ни...
29.08.2016, 18:02

НАУКА
Не сте ни свесни колку е важно: Еве што се случува кога имате „дежа ву“
„Дежа ву“ во превод од француски јазик значи „веќе видено“, а го опишува феноменот на силно чувство дека веќе во минатото сме го проживеале моментот кој момента...
17.08.2016, 18:30

МАЛКУ СЕ ЗАПУШТИЛ
Некогашен срцекршач: Кога Лео Дикаприо денес ќе се соблече, изгледа вака...
И холивудскиот актер Леонардо Дикаприо се променил, а тоа ни го открија неговите најнови фотографии од плажа во Малибу. Дали неговиот шарм може да го победи ова...
16.08.2016, 18:00

ЖИВОТНИ ПРИКАЗНИ
Никогаш не би ни помислиле дека овие момци се во некакво сродство, но вистината ќе ве шокира!
Се чини дека животот за некого е мајка, а за некого маќеа...
12.08.2016, 19:44

НЕСЕКОЈДНЕВНИ СТОРИИ
Русин пропешачил 20.000 километри за да стигне во Рио: Дали знаете колку години му биле потребни?
Сергеј Лукјанов во просек секој ден поминувал помеѓу 50 и 60 километри.
10.08.2016, 19:44

РИО 2016
Модринките на грбот на пливачите ја кријат тајната за нивните брзини...
Мајкл Фелпс вчера ги остави сите гледачи во шок, откако покрај базенот се појави со огромни модринки по грбот. И додека долго време се нагодуваше за што точно с...
09.08.2016, 15:08

ВИСТИНСКИ АДРЕНАЛИН
Норвешка: Глетка кон карпа којашто предизвикува вртоглавица
Професионален планинар на Instagram објави фотографија на којашто буквално "виси" од прочуената Тролтунга карпа во Норвешка, предизвикувајќи куп од позитивни и ...
05.08.2016, 20:01

ФИТНЕС VS. СЕКС
Што мислите, дали сексот може да го замени тренингот во теретана? Еве го и одговорот...
Сексот е дефинитивно најомилена физичка активност за сите луѓе. Најважно е дека се работи за добра замена за напорното вежбање, но мора да знаете и како да го и...
04.08.2016, 20:01

ЗДРАВА ХРАНА
Дали е ова најздравиот "хамбургер" на светот?
Хамбургерот и помфритот секако не звучат како здрав оброк, но ако за вас ги подготви лондонската нутриционистка Либи Лемон, ќе го добиете најздравото јадење на ...
26.07.2016, 19:11


12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
НЕСЕКОЈДНЕВНА АВАНТУРА
Прашање на денот: Колку долго може да се вози еден Mercedes без моторно масло?
САМО ОД КИНА
Кинески изум: Перење на автомобилот во перална без четки!
ВИДЕО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Кои се најмоќните телефони за 2016-та година според AnTuTu? Подгответе се за изненадување!
ФОТО 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хир...
ПРОВОКАТИВНО
Пред крајот на денот: Ова е само мал дел од најдобрите Instagram гради на едно место...
НАУТИКА
Кога Lexus ќе реши да го освои светот на наутиката...
ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
 
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
ПРОВОКАТИВНО
Вероника е вистинска латино секс бомба: Пред да ги видите нејзините фотографии, длабоко вдишете!
ОЛДТАЈМЕРИ
Руиниран и заборавен Aston Martin DB4 од 430.000 евра
ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Nokia 8 ги “удира” најсилните конкуренти на 26-ти февруари!