Нов ѕвер од Гејдон: Aston Martin DBS Superleggera

Британскиот произведувач на луксузни спортски автомобили објави фотографии од наследникот на моделот Vanquish. Засега не се објавени никакви официјални податоци, но се претпоставува дека овој агрегат произведува околу 725 коњски сили и 900 Nm вртежен момент.