Ова се најдобро облечените ѕвезди на доделувањето на Еми наградите

70-тото издание на најпрестижната американска телевизиска награда се одржа во театарот Микрософт во Лос Анџелес. Како што е традиција секоја година, освен за добитниците на наградите, со недели се зборува и за модата на црвениот тепих - погледнете како изгледаа познатите ѕвезди оваа година.