Згодната бразилка Лајс Риберо со провокативни фотографии за Sports Illustrated

Точка

05/09/2017

18:59

10.487

Големина на фонт

а а а

Лајс Риберо станува се повеќе позната, но после оваа фотосесија ќе ја запаметете уште повеќе. Преубавата и згодна бразилка ви приреди изненадување

Лајс Риберо е родена на 5 Октомври 1990 година во Тересина, рурално градче во Бразил. Таа стана мајка додека била тинејџерка, односно го родила својот син Александар на свои 18 години. Лајс студирала за медицинска сестра, но нејзините другарки и укажувале постојано дека таа треба да се занимава со моделство одколку да биде медицинско лице. Патот кон манакенството и се отворил кога агенција за модели стапилa во контакт со неа па и понудиле да работи за нив. Подоцна таа се натпреварувше на Национален натпревар каде што победила па сее упатила за Њујорк.

Лајс сега е член на најпознатиот моден бренд Викториа Сикрет иако таа кажува дека не го познавала брендот пред да дојде во Њујорк. Првата година го пропуштила својот дебитантски настап на ревијата поради повреда, но затоа следната година во 2012, продуцентите и пружиле уште една шанса да се докаже. Риберо е модел со зафатен распоред, но вели дека за својата убавина и тело се грижи секојдневно и дека секогаш пронаѓа време да се одржува во форма. Риберо е сега модел за новата линија на купачи на Спортс Илустрејтед каде го истакнува нејзиниот сексапил, а припадниците на посилниот пол ќе воздивнуваат после овие слики. Погледнете дел од фотосесијата на оваа секси бразилка:


Погледнете како се одвиваше снимањето:

Спонзорирани линкови

Маркетинг