На овие фотографии гледате една иста девојка: A ова е и нејзината тајна за совршен задник, којашто може да ја примените и вие...

Точка

12/09/2017

22:22

7.812

Големина на фонт

а а а

За да се “изгради” убаво обликуван задник девојкит навистина мора добро да се потрудат. Но овојпат ние ви го пренесуваме веројатно најдобриот начин за да се дојде до брзи резултати. На неа и успеало, па зошто да не и на вам!

Ким е мајка, којашто има повеќе од 16.000 следбеници на својот Instagram профил, но и може да се пофали со, слободно може да кажеме совршен задник. Но, таа не била отсекогаш вака згодна... А ова е и нејзината тајна...

Оваа млада мајка со своите следбеници го споделила моментот дека била премногу несреќна кога секојдневно трчала и по неколку километри и внесувала по само 1.200 калории. Токму тогаш таа премногу се трудела да се ослободи од вишокот на килограми, но не била ниту најмалку згодна.

А сега јаде буквално колку сака, но и е среќна и крајно задоволна и изгледа – фантастично добро!


- Тренирам четири пати неделно и уживам во тоа. Малку трчам, а потоа тренирам и внесувам по отприлика 2.000 калории на ден. Полна сум со енергија и сум многу среќна, што е и најважно, бидејќи секојпат кога сум гладна може да земам нешто да јадам, напишала Ким.

Всушност се работи за тоа дека Ким ги заменила кардио вежбите со подигање на тегови. Таа гради мускули на здрав начин, а на тој начин и нејзиниот задник успеал да влезе во прв план, токму на начинот на којшто секоја жена потајно си посакува.


Но Ким потенцира и дека не би требало премногу да бидеме оптеретени со некое тело, какво што немаме, бидејќи таквата споредба е многу лоша, а сите би требало да го сакаат сопственото тело, онакво какво што е. Таа и признала дека токму таквите размислувања некогаш ја доведувале до состојба на изгладнување и прекумерно исцрпување на своето тело со трчање.

Токму затоа на сите оние жени коишто и понатаму мислат дека тоа е исправно, и дека правилно постапуваат, таа им порачува дека на тој начин и навистина може да се ослабе, но дека никогаш нема да може да постигнат да добијат толку добар задник каков што е нејзиниот.

А кој е советот на Ким за вашиот тренинг со тегови?


- Бидете максимално мотивирани и посветени, но истовремено и трпеливи. За изградба на мускули е потребно време, порачува таа, додавајќи дека никако не смеете да заборавите дека треба и да јадете, бидејќи мускулите сепак од нешто треба да бидат изградени.Спонзорирани линкови

Маркетинг