Голема измама: Фотографиите на познатите убавици без шминка се лага?

Точка

14/09/2017

00:20

5.186

Големина на фонт

а а а

Споменатиот тренд во теорија звучи одлично, но во пракса нештата се потполно поинакви. Што е најлошо од се', многу познати дами буквално ја подметнуваат својата наводно природна убавина, а којашто пак ја стекнале со најразлични третмани и зафати – за потоа да ја “продаваат” како природна.

Трендот на фотографирање без ниту најмалку шминка го започна Алиша Кис. Тогаш, на почетокот, таа предизвика бројни реакции, а во меѓувреме пак свои “природни” фотографии објавија уште многу познати дами – Лејди Гага, Гвинет Палтроу, Хајди Клум, сестрите Кардашијан...

Letting the sunshine in — stripes and all!

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford) on

А она што е заедничко за сите дами е тоа што – ниту една славна дама нема пеги, брчки, лузни, бемки, дамки, подочници, непосакувани влакна, акни, неуредни веѓи... И ниту една не сака да признае дека можеби има вештачки трепки, малку трајна шминка или малку квалитетна пудра “за секој случај”.

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Сепак, блогерката Gina Skheda објави селфи без шминка објаснувајќи зошто изгледа толку добро.

Таа добила и мноштво од комплименти за фотографијата, но таа и признала дека има силикони во устата, исцртани веѓи и дека всушност и не изгледа сосема така.

Lashed out and Cabo baecay (LOL f me I really need to quit that term) ready ☀️🍊🍹

A post shared by Gins (@ginashkeda) onСпонзорирани линкови

Маркетинг