Туристите одлучија: ова се 10 - те најатрактивни дестинации

Точка

19/09/2017

12:29

2.553

Големина на фонт

а а а

Како и секоја година, Trip Advisor, ги објави 10 - те најдобри и омилени дестинации на туристите.

Прекрасните дестинации кои ќе ги погледнете се лоцирани во топли, тропски, ладни и архитектонски места. Без разлика во која државаа живеете, низ светот постојат нееројатни места полни со знаменитости кои вредат да се посетат. Во оваа листа се наброени топ 10 омилени дестинации на туристите, но сите ќе се сложеме дека постојат уште илјадници места кои можат да ја дополнат оваа листа. Според популарната страна за патувања Trip Advisor, ова се првите 10 омилени места на туристите кои ги вклучуваат Азија, Северна Африка, Велика Британија, САД, Латинска Америка и па дури и Австралија.

1. Буенос Аирес, Аргентина

2. Париз, Франција

3. Цермат, Швајцарија

4. Гореме, Турција

5. Хонг Конг, Кина

6. Дубаи, Обединетите Арапски Емирати

7. Банкок, Тајланд

8. Катманду, Непал

9. Будапешт, Унгарија

10. Сиднеј, Австралија

Спонзорирани линкови

Маркетинг