Автомобил удри во пешак во Ѓорче Петров

Макфакс

14/02/2018

11:51

182

Големина на фонт

а а а

43-годишна жена е тешко повредена кога во неа удрил автомобил. Несреќата се случила вчера на улица Мајски манифест во Ѓорче Петров.

„Вчера околу 21.05 часот во Скопје на улица Мајски манифест, М.С.(44) од Скопје, управувајќи патничко моторно возило ‘дачија логан’ со скопски регистарски ознаки, удрила во пешакот Т.Ш. (43) од Скопје. Т.Ш. со возило на итната медицисна помош е пренесена во Градската општа болница ‘8 Септември’, каде ѝ се констатирани тешки телесни повреди и надвор од животна опасност е задржана на понатамошно лекување“, информира МВР.

Од таму додаваат дека на местото на несреќата извршен е увид.Спонзорирани линкови

Маркетинг