Pal Zileri – колекција за пролет/лето 2018

Точка

13/03/2018

13:41

1.690

Големина на фонт

а а а

Pal Zileri нè води на плажа, претставувајќи ја својата кампања за пролет/лето 2018 година.

Со новата кампања, креативниот директор на компанијата Роко Јанон, нè запознава со новата естетика на брендот кој повторно носи врвни кроеви. Ѕвездите на кампањата – Александре Кунха, Андре Зиехе и Арнауд Лемар носат облека наменета за харизматичните мажи, како за лежерните така и за некои поформални прилики во текот на летната сезона.


Клучните парчиња облека се изработени од најфини ткаенини во боите на летото – сива, сина или зелена кои одлично се вклопуваат во постоечката сценографија. Брендот претстави и шорцеви за капење со атрактивни наутички дезени.


Унапредувајќи го своето кројачко наследство, колекцијата Pal Zileri за пролет/лето 2018 година го вклучува и своето минато. Палетата на бои е инспирирана од нежните земјени тонови, како и сивите и нежносините бои. Софистициран, сензибилен и летен, Pal Zileri ја испишува новата кројачка приказна изразена преку современиот јазик.

Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk