Сурферка која сака да се забавува: "Сакам да "јавам" на брановите, но и да пијам со пријателките на забави"

Точка

09/10/2018

13:00

4.120

Големина на фонт

а а а

Витни Милер е поранешна Мис на САД, а пред освојувањето на титулата, професионално ги "ловеше" брановите, а се пробала дури и во светот на кик боксот.

"Не мислев дека моето прво видео ќе подигне толку прашина", изјавила после премиерата на Фокс Спортс, а каде го демонстрираше својот талент за џиу џитцу. 

Даската за сурфање сепак е нејзината прва љубов, брановите на кои порасна. Најмногу сака да ужива на Хаваи, таму се чувствува најпријатно на даска.


"Со добра екипа никогаш не е лошо", додава Милер.

Позната е и по лудите забави на кои сите сакаат да бидат дел. Има своја екипа, а ако ги погледнеме нејзините последни објави на Инстаграм, на оваа девојка воопшто не ѝ е лошо.Спонзорирани линкови

Маркетинг