Уживајте во шестминутната комедија со ѕвездите на германската фудбалска лига

Бундеслигата нуди навистина квалитетен фудбал, но и многу комични моменти во текот на сезоната. Оваа лига на својот официјален ЈуТјуб канал секогаш ги објавува и смешните моменти на кои не можете да останете рамнодушни. Во приложеното видео ќе ги видете десетте најсмешни моменти за минатата сезона, па едноставно опуштете се и уживајте во следниве шест ипол минути.