Неверојатно: На дербито во швајцарското првенство постигна гол од својата половина

Само што започна Суперлигата во Швајцарија и веднаш стигна ремек-дело од дерби мечот меѓу тимовите на Сион и Лиугано. Се работи за ремек-делото на поранешниот младински репрезентативец на Швајцарија и фудбалер на Лугано, Драган Михајловиќ кој во 4. минута направи потег, со постигнат гол скоро од крајот на својата половина.