Минаа само три кола, а Кваљарела веќе го постигна голот на сезоната?

Сампдорија комплетно го надигра Наполи и му одржа добра лекција по двата стартни порази во новата сезона во Серија А. Победата им беше многу важна на Сампдорија, но сепак голот кој го постигна Фабио Квалјарела ја украде славата на овој меч.