Ова се фотографиите кои ја одбележаа 2018 година

2018 година е при самиот крај. Пожарите кои ја зафатија Калифорнија, ниската толеранција на администрацијата на Доналд Трамп кон мигрантите, односите помеѓу Северна и Јужна Кореја, победата на Франција на Светското првенство во Москва, венчавката на принцот Хари со Меган Маркл се само дел од настаните кои ја одбележаа оваа година. За таа цел, порталот "The Atlantic" објави галерија со која ги прикажа настаните за 2018 година.