Сексапилната Изабел на забавата во Кан без гаќички: Сите воодушевени од нејзините нозе и фустан

Точка

18/05/2019

12:55

3.573

Големина на фонт

а а а

Мислењето на многумина е дека манекенката ја носела најсмелата модна комбинација на Филмскиот фестивал во Кан. И оваа година Филмскиот фестивал во Кан кој е 72-ри по ред ги собра славните личности, како на црвениот тепих така и на забавите организирани по повод проекција на филмови.

Според големот број на оцени најсмелата комбинација до сега ја носела бразилската манекенка Изабел Гулар (34), која на една од забавите се појавила во максимално провокативен црн фустан под кој не носела гаќички, а тоа било и повеќе од очигледно.


Со оглед на тоа што оваа манекенка има искуство на модните писти не ѝ било тешко опуштено да позира во ваквата креација, а нејзината појава на сите им го одземала здивот.


Филмскиот фестивал оваа година трае од 14-ти до 25-ти мај.
Спонзорирани линкови

Маркетинг