Седумгодишно дете удрено од автомобил се бори за живот на скопските клиники

Макфакс

19/05/2019

12:01

628

Големина на фонт

а а а

Седумгодишно дете од скопското село Цветово е во животна опасност по сообраќајна незгода кај мостот во село Љубош кон село Батинци во вечерните часови на 18 мај.

Како што информираат од МВР, патничко возило „нисан навара“ со италијански национални ознаки, управувано од 32-годишен жител на скопското село Црни Врв, удрило во седумгодишното момче.

Детето од ударот добило тешки повреди и било пренесено во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, каде му била укажана лекарска помош и било задржано на понатамошно лекување, а се наоѓа во животна опасност.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.Спонзорирани линкови

Маркетинг