Bentley EXP 100 GT: Моделот кој прославува 100 години од компанијата и ја најавува иднината на GT автомобилите

Точка

11/07/2019

15:18

975

Големина на фонт

а а а

Овој футуристички концепт на Bentley открива во кој правец ќе се движи дизајнот на идните GT модели на британскиот производител.

По повод 100 годишнината од основањето на Bentley, Британците го претставија футиристичкиот концепт Bentley EXP 100 GT.

Овој концепт јасно ни дава до знаење дека Bentley во иднина ќе се фокусира кон автономијата и електричната енергија. Така, погонскиот склоп нуди нулта емисија на штетни гасови и има предвидена автономија од 700 километри.
Спонзорирани линкови

Маркетинг