Легендарниот Ди Натале не верува во Несторовски: Добар е за втор напаѓач…

Дерби

11/07/2019

15:20

798

Големина на фонт

а а а

Легендарниот поранешен фудбалер на Удинезе, Антонио Ди Натале го коментираше можниот трансфер на нашиот Несторовски на „Фриули“.

Долго се шпекулира дека Несторовски ќе ја продолжи кариерата во Удине, а свој коментар за ваквиот трансфер даде и Антонио Ди Натале.

– Дали доаѓа Несторовски? Се сретнавме со Специја против неговиот Палермо и мислам дека повеќе би бил од корист како втор напаѓач, дури и да постигнува голови, - кратко прокоментира Ди Натале.Спонзорирани линкови

Маркетинг