Ривалството нема цена: Навивачите на Ливерпул го истролаа Јунајтед

Дерби

11/07/2019

18:30

1.282

Големина на фонт

а а а

Добро е познато колку е големо ривалството меѓу англиските премиерлигаши Ливерпул и Манчестер Јунајтед, па секоја прилика се користи да се испровоцира, „пецне“ противникот.

Токму тоа го направија навивачите на „црвените“ кои го истролаа Јунајтед сред нивниот тренинг во Австралија. Тие го искористија фактот што нивниот омилен клуб во минатава кампања дојдоа до пехарот во ЛШ, па на банерот кој беше врзан за авинот пишуваше „Ливерпул шест пати шампион на Европа“.

Околу 12.000 гледачи присуствуваа на отворениот тренинг на Јунајтед.
Спонзорирани линкови

Маркетинг