Некогаш бил “коски и кожа“, а денес е ѕвер од 150 килограми со мускули: Погледнете како изгледал човекот некогаш кој денес мора да јаде на секој час!

Супермен

18/10/2019

13:03

5.126

Големина на фонт

а а а

Мартин Форд, англиски бодибилдер кој тренирал ММА, со својот застрашувачки изглед ја шокираше целата планета.

Форд како тнејџер се занимавал со крикет. Додека се опоравувал од некоја повреда добил мононуклеоза и една година не смеел ништо да прави.

По повредата докторите го советувале да почен да оди во теретана за да зајакне.

Мартин влегол во теретана и се заљубил.

Го оставил крикетот и секојдневно тренира.

На 19 години Мартин имал само 73 килограми. Денес има 150 килограми и висок е 204 центиметри.

Дневно троши повеќе од 50 евра за храна затоа што мора да јаде на секој час. 


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk