Солскјер: Не сакам да го коментирам Невил

Точка

21/01/2020

15:43

625

Големина на фонт

а а а

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Гери Невил го кртитикуваше еден од челниците на клубот, Ед Вудвард, а целата ситуација не сакаше да ја коментира тренерот на клубот, Оле Гунар Солскјер.

„Изгубивме од Ливерпул, тум за кој сите велат дека е фантастичен. Бевме во игра до последниот удар. Секако дека сме разочарани што изгубивме, не сакаме да заостануваме, но имаше назнаки дека сме на добар пат“, изјави Солскјер и додаде:

„Сега не е вистинско време да зборуваме за засилувања. Сакаме да напредуваме. Не сакам да ја коментирам изјавата на Невил“, изјави Солскјер.Спонзорирани линкови

Маркетинг