Тие ќе ви бидат најдобра инспирација: Познати личности зависни од фитнес кои мора да ги заследите на Инстаграм!

Точка

06/02/2020

17:40

2.065

Големина на фонт

а а а

Не секогаш е лесно да најдете вистинска инспирација која веднаш ќе ве натера “да се фрлите“ на тренинг, но сите знаеме дека сега е вистинско време за тоа.

Мускулите и губењето килограми е невозможно да се направат за еден месец, пред да заминете на летување или пред некој важен настан.

Затоа почнете навреме. Можеби во тоа ќе ви помогне некоја од вашите омилени ѕвезди и токму таа ќе ви даде инспирација за новиот тренинг кој ќе го пробате оваа година.

Моделите како Адријана Лима и Кејт Аптон нѝ покажаа дека сакаат боречки вештини, додека актерката Кејт Хадсон своите фанови и следачи на социјалните мрежи често ги запознава со предностите на пилатесот со кој се занимава долго низ годините.

Бритни Спирс сака да се пофали со Акро јога, додека Елса Патакл сака да практикува вежби кои ги прави заедно со сопругот Крис Хемсворт. За тоа колку латино дивата Џенифер Лопез сака да тренира, сувишно е да се зборува.

Ни машкиот дел од славната фитнес екипа не изостанува. Хју Џекмен им дал домашна задача на многу славни фраери кои имаат над 50 години. Доволно е да погледнете како изгледа во филмот „Logan“, за да ви биде јасно за што зборуваме. Оваа листа никако не може да помине без Зек Ефрон кој обожува да поминува време во теретана, но и Џејсон Момоа кој гаи огромна страст кон спортското искачување.

Затоа, „фрлете поглед“ на профилите на овие познати девојки и фраери и “зачленете се во екипата“. Време е за тренинг!

View this post on Instagram

Having a little flashback to my days in Budapest on The Witcher and found this photo. I like it because it shows that it doesn't take huge weights everyday to achieve results. I was doing everything I could in a busy busy schedule to try and get something in, whenever I could. During this period I learned that it's not the weight that matters, it's the workout. So if you're shy about going to the gym because there is always someone next to you using mahoosive weights, don't be. You do your weights, just make every workout count. You might end up looking better than the fella or lady next to you that's using those heavy weights. I also wanted to give a massive shout-out to Adam at Flex Gym. Adam went out of his way to help make sure I could get some training in, no matter the time of day or night, he'd open the gym so I could throw some weights (big or little!) around. Thank you my friend. I hope to see you soon! @FlexGymBudapest #YouDoYou #GymStuff

A post shared by Henry Cavill (@henrycavill) onСпонзорирани линкови

Маркетинг