Жешки момци: Разголени пожарникари ги запалиле социјалните мрежи со извајаните тела и секси календарот!

Точка

17/05/2019

16:55

3.705

Големина на фонт

а а а

Австралиските пожарникари традиционално, еднаш годишно позираат за календар, а парите од продажбата се наменети за хуманитарни цели.

Имено, група на австралиски пожарникари, заедно со животните: мачки, кози, кучиња, овци, коали, коњи... позират за годишен календар.

Погледнете дел од фотографиите.


Во последните четири години, овие „жешки момци“ преку продажба на годишните албуми заработуваат повеќе од 2,8 милиони долари, а сите пари се наменети за хуманитарни цели.


Не се знае дали во сцените повеќе уживаат припадничките на понежниот пол или љубителите на животни, но и самите ќе се уверите зошто видеото постојано се прегледува одново и одново.

Пожарникари со мачиња...

А еве како било на снимањето...Спонзорирани линкови

Маркетинг