Докторка секојдневно консумирала тиква во период од една недела, еве какви промени воочила

Тиквата е една од омилените есенски намирници, а може да се подготви на многу начини. Освен тоа што е вкусна, содржи хранливи материи кои придонесуваат за подобро здравје на нашиот организам, а за да го докаже тоа, докторката Патриша Варакало решила цела недела да јаде тиква секој ден.

Прочитај повеќе

(Видео) Го имаме рецептот за вистинската неаполска пица: Лесна за правење, клучни се три состојки а вкусот е неодолив!

Знаеме дека Андријана и Анџела (@za.svaciji.ukus) имаат идеи за секоја прилика. Ги обожаваме нивните солени деликатеси, а ролничките од тиквички со сирење и шунка станаа неизоставен дел од нашето мени. И овојпат продолжуваме со откривањето на нивните рецепти, токму во тие италијански манири.