Ексклузивно: Приведен е Боки 13

Макфакс

15/07/2019

15:11

6.157

Големина на фонт

а а а

Попладнево е уапсен Бојан Јовановски – Боки 13. Неофицијално, апсењето е на барање на обвинителството за организиран криминал. Тој попладнево е упасен на еден од граничните премини во државата.

Јавното обвинителство најави прес-конференција во врска со случајот со апсењето на Боки 13. На пресот ќе се обрати Љубомир Јовески, Јавниот обвинител на Република Северна Македонија и Вилма Русковска, Основен јавен обвинител на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција.Спонзорирани линкови

Маркетинг