Буди и освежува: Леден коктел од кафе!

Точка

15/07/2019

18:55

1.562

Големина на фонт

а а а

Овој напиток ќе ве освежи на најдобар можен начин. Освен што разладува, ќе ви обезбеди доволна доза кофеин, а со самото тоа и доволна количина на енергија. Идеален е за започнување на денот или пак за после работа.

Многу е вкусен и лесен за подготовка.


Потребно ви е:

- 1 кесичка инстант кафе;
- 1 лажица шеќер;
- 2dl млеко од кокос;
- 1 зрела банана;
- ¼ лажица екстракт од кокос. 

Подготовка:

Овој кремаст и вкусен напиток ќе го направите за само неколку минути. Прво изматете го инстант кафето од кесичката со кокосово млеко. Потоа додадете банана, екстракт од кокос, шеќер и ситно искршен мраз, па смесата ставете ја во блендер и добро измиксајте. Истурете во долгнавеста чаша, по желба додадете уште неколку коцки мраз и украсете со шлаг.
Спонзорирани линкови

Маркетинг