Бела Хадид се соблекла до крај, но сите ја коментираат нејзината машка фризура

Кармин

19/09/2019

10:42

3.467

Големина на фонт

а а а

Популарната манекенка Бела Хадид неодамна на ревија во Лондон го претставила новиот изглед. Откако ова лето стана русокоса, сега одлучила да ја скрати косата и да ја направи најпопуларната фризура на годината - боб.

Но, баш кога помисливте дека тоа било вистинско изненадување, Бела се одлучила за уште подраматична промена.

На својот Инстаграм профил ја претставувала новата компанија во која соработувала, а за која се соблекла гола и ја “испробала“ својата нова фризура.

View this post on Instagram

Me n Hugo. My Fckin idol @hugocomte @thepopmag

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on

Машки скратената коса ги истакнала нејзините остри линии на лицето, а истата ја претставила манекенката во целосно поразлично светло.

Нејзиниот нов изглед заработил многу комплименти, а во втор план била нејзината провокативност.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk