Живее од објавите на Инстаграм и објаснува дека другите ја мразат затоа што мора да седат по 8 часа во канцеларија

Кармин

19/09/2019

14:17

2.293

Големина на фонт

а а а

Дали ви пречи доколку на некој начин девојките заработуваат пари од Инстаграм? Со експлозија на социјалните мрежи се појавија и девојки кои себеси се нарекуваат инфлуенсерки и кои со своите објави на Инстаграм заработуваат пари, а практично не прават ништо.

Нивната работа е да се разголат и да направат најдобра фотографија и така приближно да изгледа нивниот работен ден.

Инфлуенсерката од Австралија, Џем Волфи има милион следбеници на Инстаграм, но како што таа кажува не ѝ се восхитуваат сите на тоа што го работи.

„Најлошиот дел од оваа работа е тоа што секојдневно читате илјадници негативни коментари“ - изјавила Џем која ја напуштила својата работа и сега се издржува од социјалните мрежи.

„Ја критукуваат мојата професија и тежина. Зошто на некој би му пречело тоа што го работам за да се издржам? Единствената причина е веројатно тоа што нив ги боли задникот од седење затоа што во канцеларија се по цел ден“ - констатирала таа.

„Возбудена сум секојпат кога треба да објавам нова фотографија. Заљубена сум во мојата работа“ - заклучила таа.

View this post on Instagram

Can I be your #wcw this week? Tag me!!! 🥊

A post shared by Wolfgang! (@jemwolfie) on


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk