Амди Бајрам: Сум вработувал Роми со основно секаде, тоа ми е најголемиот подарок

Точка

18/11/2019

20:40

3.567

Големина на фонт

а а а

Амди Бајрам гостуваше во шоуто на Жаре - „Еден на Еден“, а ова се дел од приказните кои пратеникот со најмногу мандати ги сподели со јавноста преку ова гостување.

Меѓу останатото, Жаре му подготвил интересна игра, „Тркало на среќата“ во која Амди со еден збор требаше да ги опише своите колеги, односно политичарите.

Амди зборуваше и за Никола Груевски, Стево Пендаровски, Бранко Црвенковски, Љубчо Ѓорѓиевски…

Раскажуваше за тоа како од 7-годишен препродавач на свеќи пред гробиштата во Бутел, стана најбогатиот Ром во Македонија кој правел свадба на Саем за 3.000 луѓе, го женел синот во авион, а за семејните веселби организирал и хеликоптери, бродови...

Вели дека најголемиот и најубав подарок му е што секогаш и секаде вработувал Роми со основно образование...

Погледнете ја цела епизода на „Еден на Еден“ со Амди Бајрам.Спонзорирани линкови

Маркетинг