Американска тенисерка шокираше со новите фотографии: „Фотографирање со голи гради на снег е тренд“

Точка

03/12/2019

22:00

26.132

Големина на фонт

а а а

Американската тенисерка Бетани Матек Сандс за време на одморот во националниот парк „Yellowstone“, кој бил покриен со снег, ги покажала голите гради и фотографијата ја објавила на Инстаграм.

„Џастин: Сите го прават тоа. Јас: Навистина? Надвор? На ладново? Џастин: Да, тоа сега е кул...“, напишала тенисерката во описот и на тој начин открила како се одлучила за нудизам на снег. За потребите на Инстаграм, градите ги покрила со емотикони со ѕвезди.

Нејзината голотија привлекла неочекувано големо внимание во српските медиуми, па Бетани споделила и насловни страници на српски медиуми со опис: „Бетани Матек Сандс ги шокираше српските медиуми!“

После тоа објавила и фотографија на која е покрај река облечена во костим за капење.
Спонзорирани линкови

Маркетинг