Македонската актерка го покажа трудничкиот стомак: „Пресреќна сум, никогаш не ми било вака“

Точка

16/01/2020

20:19

5.359

Големина на фонт

а а а

Македонската популарна актерка, Нина Деан, ги израдува своите фанови, но и поголемиот дел од македонската јавност со информацијата дека напролет ќе стане мајка.

Таа и нејзиното момче Мартин го очекуваат нивното прво дете.

Инаку, Мартин е нејзината љубов од детските денови. Тие не биле во контакт цели 13 години, а сега не само што повторно се заедно туку наскоро ќе станат прекрасни, млади родители.


„Пресреќна сум. Никогаш не ми било вака и сигурна сум дека Мартин се појави за да го исцртаме и затвориме кругот. Не се двоиме, се смеееме, се сакаме, едноставно знаеме дека сме еден за друг и тука нема некоја философија. Среќата нè одбра нас, а и ние неа. Бебето само е потврда дека нештата се таму каде што им е местото - изјавила Нина Деан неодамна.

Нина по повод оваа убава вест објави и фотографија на социјалната мрежа Инстаграм со трудничкиот стомак на која напиша: „Безусловно“.

Погледнете ја фотографијата: Спонзорирани линкови

Маркетинг