Принцовите конечно ги закопаа воените секири! Браќата Хари и Вилијам 2 години не се поднесуваат, а еве како се смириле!

Точка

20/01/2020

17:03

5.058

Големина на фонт

а а а

Принцот Вилијам и Хари мака мачеле со напнатите односи веќе две години.

После одлуката војводата и војвотката од Сасекс да се откажат од кралските должности - ситуацијата помеѓу браќата станала уште полоша!


Но, верувале или не, токму Кејт Мидлтон и Меган Маркл низ тајни мировни преговори успеале да ги смират браќата и со тоа да запре тензијата во кралското семејство.


„Вилијам и Хари поминувале време далеку од официјалниот самит во Сандрингем, работејќи на својата врска и разговарајќи за иднината“, рекол изворот за британските медиуми. Спонзорирани линкови

Маркетинг