Точка ТВ: Бунар без дно - интересни факти за британското кралско семејство кои веројатно не ги знаете

Точка

13/05/2020

23:15

5.777

Големина на фонт

а а а

Помеѓу кралските семејства ширум светот, најпознато е британското. Луѓето од целиот свет ги гледаат животите на кралицата Елизабета, нејзините деца, внуци и нејзините правнуци.

Замислете, сè уште постојат факти за британското кралско семејство кои можеби не сте ги знаеле.

Кралицата Елизабета се буди во 7:30 часот наутро, пие чај без шеќер и јаде колачиња со млеко. Уште од древните времиња монарсите од разни држави ги менувале нивните имиња пред да седнат на тронот.

Па, пред крунисувањето кралицата Викторија била принцеза Александрина, а кралот Џорџ бил Алберт. Елизабета се одлучила да си го зачува името.

Уште неколку интересни факти за британското кралско семејство и кралицата Елизабета втора погледнете во видеото. Спонзорирани линкови

Маркетинг